Prima pagină » Știri politice » Oprișan: Plăcintă ar fi fost amenințată că se vor face presiuni în justiție în cazul fiului său

Oprișan: Plăcintă ar fi fost amenințată că se vor face presiuni în justiție în cazul fiului său

Oprișan: Plăcintă ar fi fost amenințată că se vor face presiuni în justiție în cazul fiului său
Liderul PSD Vrancea, Marian Oprișan, a declarat, vineri, în Parlament, că senatorul Sorina Plăcintă ar fi fost amenințată că se vor face presiuni asupra justiției pentru o pedeapsă cu executare pentru fiul acesteia, arătând că Plăcintă "nu este genul care să plângă în plen"

Liderul PSD Vrancea, Marian Oprișan, a declarat, vineri, în Parlament, că senatorul Sorina Plăcintă ar fi fost amenințată că se vor face presiuni asupra justiției pentru o pedeapsă cu executare pentru fiul acesteia, arătând că Plăcintă „nu este genul care să plângă în plen”, potrivit Mediafax.

„După părerea mea, cunoscând-o bine pe Sorina Plăcintă, ea are o problemă cu copilul, cred că au amenințat-o că se vor face presiuni asupra justiției pentru o pedeapsă cu executare. Aceasta este părerea mea. Sorina Plăcintă nu trebuie să fie speriată cu nimic și să-și facă datoria cum îi dictează conștiința”, a afirmat Marian Oprișan, întrebat în legătură cu faptul că Sorina Plăcintă a plâns în plenul Parlamentului.

El a spus că își afirmă întreaga disponibilitate ca Sorina Plăcintă să fie alături de USL, fără niciun fel de probleme.

„Sorina Plăcintă nu este genul care să plângă în plen. E clar că se află în tensiune maximă și e clar că are o problemă reală”, a mai spus Marian Oprișan.

Întrebat în legătură cu presiunile în justiție care s-ar face la adresa Sorinei Plăcintă, președintele PDL Emil Boc a declarat că nu știe despre așa ceva și că PDL niciodată nu a amestecat politica cu justiția.

„Noi niciodată nu am amestecat politica cu justiția, justiția este independentă, niciodată nu am amestecat cele două planuri”, a spus Emil Boc.

Sorina Plăcintă i-a acuzat pe jurnaliștii care o chestionau, pe holurile Parlamentului, în legătură cu plecarea sa din PDL, că nu se mai satură să umble după ea și după familia ei.

Jurnaliștii au așteptat-o pe Plăcintă la ieșirea din sala de plen, după discuția pe care aceasta a avut-o cu Udrea.

Ziariștii au întrebat-o dacă pleacă din PDL și dacă este emoționată.

Vizibil enervată, Sorina Plăcintă le-a spus ziariștilor pe un ton agresiv: „Sunt emoționată. Mă doare burta. Nu vă mai săturați să umblați după mine și după familia mea!”.

Senatorul Sorina Plăcintă a declarat, vineri, întrebată de jurnaliști dacă va vota moțiunea de cenzură, că va vota, ea spunând acestea cu voce tremurândă.

Ea a spus că nu este amenințată de nimeni, răspunzând de asemenea unei întrebări.

Anterior, senatorul PDL Sorina Plăcintă, despre care s-a afirmat că ar urma să plece la PNL, a avut o discuție într-o bancă din plen cu Elena Udrea, Plăcintă plângând și spunând: „Nu mai pot”.

Președintele PSD, Victor Ponta, a susținut, vineri, de la tribună, că senatorul Sorina Plăcintă a fost amenințată, în plen de către liderul PDL București, Elena Udrea. El i-a cerut premierului Ungureanu să ia act de faptul că senatorul Sorina Plăcintă a fost amenințată, în plen, de către Elena Udrea.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
7 miniștri interimari ai cabinetului demis Bolojan au mandatele expirate de 24 de zile. Nici președintele Nicușor Dan nu are o soluție
Digi24
Andrei Caramitru: România ar intra într-un „dezastru” în trei-patru săptămâni dacă ar fi retrogradată la „junk”
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Revoltă în serviciile secrete americane. CIA și FBI blochează un plan controversat al lui Donald Trump, temându-se de un risc catastrofal
Mediafax
AUR a făcut anunțul! Începe demersurile pentru SUSPENDAREA lui Nicușor Dan și cere alegeri anticipate
Click
Au explodat prețurile apartamentelor din România. Orașul în care locuințele noi sunt cu 21% mai scumpe decât anul trecut
Digi24
„Nu o recunosc”. Scandal uriaș în jurul Maiei Sandu: salarii de mii de euro, CV-uri falsificate și verișoare în funcții publice
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Puțini știu cine este Raluca Olaru, fosta soție a lui Mircea Radu. Are o carieră impresionantă în medicină
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Prima linie de apărare a Pământului împotriva microbilor extratereștri