Prima pagină » Magazin » Larry King își reia talk-show-ul la o televiziune online finanțată de cel mai bogat om din lume

Larry King își reia talk-show-ul la o televiziune online finanțată de cel mai bogat om din lume

Larry King își reia talk-show-ul la o televiziune online finanțată de cel mai bogat om din lume
Unul dintre cele mai celebre talk-show-uri din istoria jurnalismului american, Larry King Live, va fi reluat, la o televiziune online finanțată de miliardarul mexican Carlos Slim, informează Associated Press, potrivit Washington Post.

Unul dintre cele mai celebre talk-show-uri din istoria jurnalismului american, Larry King Live, va fi reluat, la o televiziune online finanțată de miliardarul mexican Carlos Slim, informează Associated Press, potrivit Washington Post.

Larry King a anunțat că emisiunea lui, care a fost suspendată în decembrie 2010, după 25 de ani de existență, va reîncepe în această vară, pe Ora.TV. Planurile inițale erau ca renumitul jurnalist să se întoarcă la pupitrul său abia în toamna acestui an, când era programată lansarea Ora.TV.

King a decis ulterior că vrea să se întoarcă în „jocul politic”, dat fiind că Statele Unite vor fi la vară în plină competiție electorală, astfel că televiziunea digitală a lui Carlos Slim va fi lansată mai repede.

Moderatorul și-a mărturisit dorința de a păstra echipa de la CNN, alături de care a făcut Larry King Live. Durata talk-show-ului va fi de jumătate de oră, față de o oră cât avea când era difuzat la CNN. Reprezentanții Ora.TV au declarat că emisiunea poate depăși această durată, în funcție de invitat.

Nu se știe pe cine va intervieva King în prima ediție, însă jurnalistul și-a anunțat deja intenția de a-i aduce în studioul său pe cei doi contracandidați la alegerile prezidențiale americane: Barack Obama și republicanul Mitt Romney.

Carlos Slim este considerat cel mai bogat om din lume, cu o avere evaluată la 69 de miliarde de dolari.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Germania blochează extrădarea unui român condamnat pentru jaf. Judecătorii invocă situația din închisorile din România
Digi24
VIDEO. Italia: Momentul în care un elicopter agață cablurile unei telecabine și explodează în aer
Cancan.ro
Filmul tragediei în care Victoria, fiica lui Cazimir Ionescu, s-a stins. Ce s-a întâmplat pe 25 august, la ora 21:00
Prosport.ro
Bianca Drăguşanu, apariție spectaculoasă în costum de baie! Fosta iubită a lui Adrian Cristea a atras privirile tuturor pe Insula Milionarilor
Adevarul
Declarație-șoc din Ucraina: „Cred că pierdem războiul”. Răspunsul unui general NATO
Mediafax
Diana Buzoianu atacă PSD: „Se poate să treacă legi într-o singură zi”. Miza: mandatele a 8.000 de consilieri locali și județeni
Click
Ce iubesc și ce urăsc turiștii străini la țara noastră. „Traficul este atât de rău, încât poate dura chiar și cinci ore să ajungi”
Digi24
Când ar putea fi repornită centrala de la Cernavodă
Cancan.ro
Ea este Victoria, fiica fostului deputat Cazimir Ionescu, care a murit la 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Kim Cattrall, în costum de baie la 70 de ani: cum se menține în formă actrița din „Sex and the City”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Chinezii vor să „pensioneze” Defender cu un SUV interesant. Modelul vine în România toamna asta
Descopera.ro
Cine a supraviețuit erupției Vezuviului? Urmele lăsate de oamenii care...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
Oamenii de știință au injectat, în premieră, mitocondrii din piciorul unei femei, în ochi