Prima pagină » Economic » Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu: Sunt extrem de onorat să fiu colonel în armata română. Cam târziu, dar asta este

Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu: Sunt extrem de onorat să fiu colonel în armata română. Cam târziu, dar asta este

Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu: Sunt extrem de onorat să fiu colonel în armata română. Cam târziu, dar asta este
Guvernatorul BNR Mugur Isărescu a declarat luni că este "extrem de onorat" pentru înaintarea în gradul de colonel, chiar dacă nu a știut acest lucru și independent de cine a mai fost pe aceeași listă, adăugând, zâmbind, că este "cam târziu".

Guvernatorul BNR Mugur Isărescu a declarat luni că este „extrem de onorat” pentru înaintarea în gradul de colonel, chiar dacă nu a știut acest lucru și independent de cine a mai fost pe aceeași listă, adăugând, zâmbind, că este „cam târziu”, informează Mediafax.

„Sunt extrem de onorat, am făcut armata, am făcut o școală de ofițeri, nu mi-au spus că m-au avansat, dar nici nu vreau să insist. Eu știam că sunt locotenent. Doar să vă adresați cu respect, ca unui colonel. Să fiu colonel în armata română este o onoare, cam târziu, dar asta e (…) Și tata a fost colonel tot la bătrânețe, chiar dacă a făcut armata și a luptat și în război”, a afirmat Isărescu, întrebat cum comentează că a fost înaintat în funcție alături de lideri PDL.

Mugur Isărescu figurează pe o listă MApN cu avansări în grad din 2011 și 2012, alături de fostul premier Mihai Răzvan Ungureanu, liderul UDMR, Kelemen Hunor, procurorul general Laura Codruța Kovesi, fostul șef ANAF, Sorin Blejnar, fostul președinte al Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, deputatul Cezar Preda și psihoterapeutul Aliodor Manolea.

Isărescu a primit anul trecut gradul de colonel după ce fusese locotenent.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Surse: Nicușor Dan este furios după ce s-a întâmplat ieri cu Bolojan
Digi24
Canicula schimbă orașele Europei: patru idei care reduc riscurile pentru populație
Cancan.ro
ȘOCUL de care a avut parte Elena Udrea după ce a mers cu fetița ei în vacanță, în Mamaia: 'Ferească Dumnezeu!'
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Adevarul
Negocierile de la Cotroceni, în impas. SURSE: „Partidele nu au dat dovadă de flexibilitate în urma discuțiilor de azi”
Mediafax
Un număr mai mare de copaci poate însemna un număr mai mic de păsări
Click
Ea a mama soacră din Italia a lui Mihai Mitoșeru: „Când cuscrele se înțeleg suntem și noi fericiți.” Cum o răsfață pe Camelia Mitoșeru?
Digi24
VIDEO Culisele dezbaterilor de la Cotroceni: de ce nu s-au înțeles partidele cu Nicușor Dan (surse)
Cancan.ro
AMENDĂ de 495 lei pentru toți șoferii care fac această manevră pe șoselele din România, în 2026
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate Tuncay Ozturk la aproape 10 ani de la divorțul de Andreea Marin. S-a recăsătorit și are copil
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Ai găsit apă sub mașină? Iată care este motivul și în ce situații trebuie să te îngrijorezi
Descopera.ro
Ceva uluitor se întâmplă cu balenele din Marea Mediterană
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Descopera.ro
Cum are de gând NASA să distrugă Stația Spațială Internațională și de ce sunt experții îngrijorați?