Prima pagină » Actualitate » Accident tragic în Bihor. Echipajele medicale au încercat să resusciteze două victime

Accident tragic în Bihor. Echipajele medicale au încercat să resusciteze două victime

Galerie Foto 3

Pompierii militari din Bihor au intervenit, miercuri dimineața, pentru salvarea victimelor unui accident rutier, echipajele medicale fiind nevoite să facă manevre de resuscitare în cazul a doi pasageri.

Salvatorii s-au deplasat la locul accidentului, produs între un TIR și un autoturism, pe DN 1 Cluj-Napoca-Oradea, la kilometrul 581+400 de metri, în zona localității Aușeu, județul Bihor, în urma căruia cele două persoane din autoturism au rămas încarcerate, acestea aflându-se în stop cardio-respirator, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Bihor.

Trafic oprit pe ambele sensuri

La fața locului au acționat trei  echipaje de pompieri militari din cadrul Stației Aleșd, cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de lucru cu apă și spumă cu modul de descarcerare și cu ambulanța SMURD a subunității, echipajul de terapie intensivă mobilă al SMURD Oradea, elicopterul SMURD și un echipaj al SAJ.

Traficul rutier a fost oprit mai multe zeci de minute pe ambele sensuri pentru a permite intervenția echipajelor specializate.

Pompierii au evacuat cele două victime. Echipajele medicale efectuează manevre de resuscitare în cazul amândurora.

Din nefericire, cele două victime, o femeie și un bărbat, au decedat.

Oamenii legii au demarat în acest caz o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului și responsabilitatea penală.

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un fost director Microsoft, impresionat de transformarea României din ultimii ani