Prima pagină » Actualitate » Alina Pușcaș, despre CÂȘTIGURILE ei din online. ”Din punct de vedere financiar, este mai bună partea de influencer”

Alina Pușcaș, despre CÂȘTIGURILE ei din online. ”Din punct de vedere financiar, este mai bună partea de influencer”

Alina Pușcaș, despre CÂȘTIGURILE ei din online. ”Din punct de vedere financiar, este mai bună partea de influencer”
Alina Pușcaș, despre câștigurile ei din online

Prezentatoarea de televiziune Alina Pușcaș, în vârstă de 37 de ani, a făcut declarații legate de câștigurile sale din mediul online. ”Din punct de vedere financiar, este mai bună partea de influencer”, a comentat ea. 

Alina Pușcaș este cunoscută publicului telespectator din postura de prezentatoare a emisiunii ”Te cunosc de undeva”, de la Antena 1. De asemenea, Alina Pușcaș a jucat într-una dintre cele mai urrmărite telenovele românești – ”Narcisa sălbatică”, din anul 2010, unde a interpretat rolul Narcisei Drăghici.

În ceea ce privește viața personală, în anul 2015, în luna august, Alina Pușcaș a devenit pentru prima dată mămică, aducând pe lume un băiețel pe nume Alexandru, și tot în aceeași perioadă s-a mutat cu partenerul ei de viață ei, medicul stomatolog Mihai Stoenescu, cu care este căsătorită din vara lui 2017. În luna octombrie a anului 2017, prezentatoarea de televiziune a devenit mămică pentru a doua oară. Ea a adus pe lume o fetiță, Melissa Antonia. În luna august a anului 2019, Alina Pușcaș a devenit mămică pentru a treia oară, aducând pe lume o fetiță, Iris.

Alina Pușcaș este și influencer și are câștiguri din mediul online. Despre aceste lucruri a făcut prezentatoarea TV declarații pentru revista Unica.

”Conținutul pe social media l-am construit treptat, în ani de zile ce au precedat momentul în care s-a întâmplat să câștig primii bani dintr-un contract (chiar în pandemie în lock-down). Nicio secundă nu am crezut că Instagramul meu și Facebook-ul vor ajunge să producă altceva decât un conținut organic, detalii și experiențe din viața mea, care să intereseze audiența urmăritoare. Din momentul în care am putut monetiza, mi-am impus un singur lucru – să NU promovez lucruri în care NU cred sau pe care nu le-am folosit, dar să le recomand cu tărie. Pe principiul acesta, am pierdut multe contracte, pe care nu le regret deloc, pentru că sunt în punctul în care nu trăiesc din social media, dar îmi place să ”mă joc” și să-mi exersez imaginația și inspirația cu ea”, a spus ea.

Alina Pușcaș, despre câștigurile ei din online. ”Nu vă închipuiți că sunt milionară, dar nici nu mă plâng”

”Ca influencer, ai libertate totală să îți alegi conținutul și, în plus, dacă ai zile în care efectiv nu te simți în stare de nimic, nu ești obligat să postezi ceva, îți poți permite o pauză. Când ești în televiziune, indiferent că trebuie să mergi după filmare la o înmormântare, trebuie să reușești să-ți gestionezi toate emoțiile în așa fel încât să nu „te simtă camera de filmat”. Pentru mine, având pe TV numai emisiunea „Te cunosc de undeva”, momentan, din punct de vedere financiar, este mai bună partea de influencer”, a mai declarat Alina Pușcaș.

Întrebată în ce își investește banii, Alina Pușcaș a răspuns:

”Investesc atât în lucruri inutile, dar care îmi oferă o satisfacție de moment, cât și în lucruri care pot rămâne moștenire sau care produc mai departe bani. Nu vă închipuiți că sunt milionară, dar nici nu mă plâng sub nicio formă de o viață cu neajunsuri. Îmi plac bijuteriile, da, îmi plac și ceasurile! Mă întreb dacă există vreo femeie căreia să nu îi placă. Cumva, cred că avem plăcerea asta nevinovată în ADN-ul nostru”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Distrugeri în lanț la instalații eoliene din România. Investitorii cer intervenția autorităților
Digi24
Controversă după ce edilul Robert Negoiță a fost testat antidrog de protestatarul Marian Ceaușescu. Expert: Rate prea mari de eroare
Cancan.ro
Meko și Dorian Popa l-ar fi tocmit pe 'Măcelarul lui Bebino' să-l aranjeze pe Alex Bodi. Au pus preț pe capul musculosului
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit deși au împreună 4 copii. Milionarul ar avea amantă: „Nu au inimă!”
Adevarul
„Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai
Mediafax
Misiune istorică. O rachetă europeană a decolat spre spațiu cu 32 de sateliți la bord
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Incendiu puternic în Capitală. Un om a murit, altul este rănit, după ce au rămas blocați într-o mașină electrică
Cancan.ro
Gestul ireal făcut de fosta parteneră a lui Adrian Kreiner din spatele gratiilor. Ce le-a cerut magistraților 😲
Ce se întâmplă doctore
Artista, transformată complet! A slăbit enorm în timp record, iar acum se afișează în ținute incendiare
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Rostec trimite BMP-3 către Rusia. Ajută în Ucraina sau ajung la „cimitirul” de 800 de unități distruse?
Descopera.ro
Cum arată ultima suflare a unei stele aflate pe moarte?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
James Van Der Beek, starul din „Dawson’s Creek”, a murit la 48 de ani după o luptă cu cancerul colorectal. Cariera, familia și ultimele sale apariții publice