Prima pagină » Actualitate » „CADOUL” poliției pentru un șofer prins „zburând” cu 210 km/h pe Autostrada A1 Deva-Nădlac

„CADOUL” poliției pentru un șofer prins „zburând” cu 210 km/h pe Autostrada A1 Deva-Nădlac

„CADOUL” poliției pentru un șofer prins „zburând” cu 210 km/h pe Autostrada A1 Deva-Nădlac

Un șofer care circula cu viteza de 210 kilometri pe oră pe autostrada A1 Deva-Nădlac a fost fost drastic sancționat după ce a intrat în vizorul radarului polițiștilor.

Un șofer care circula cu viteza de 210 kilometri pe oră pe autostrada A1 Deva-Nădlac a fost amendat cu 3.300 de lei și a rămas fără permis pentru 120 de zile. Incidentul a avut loc duminică, fiind înregistrat de pistolul radar al polițiștilor.

Poliția Română a raportat că duminică, pe autostrada A1 Deva-Nădlac, un șofer a fost prins circulând cu o viteză de 210 km/h, mult peste limita legală. Conducătorul auto a fost sancționat sever de către polițiștii de la Biroul de Poliție Autostrada A1.

„Cadoul din partea colegilor pentru conducătorul auto a fost o amendă, în valoare de 3.300 de lei, și suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 120 de zile,” a transmis Poliția Română, potrivit B1TV.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fermierii anunță un protest uriaș împotriva Guvernului Bolojan! „Agricultura riscă un colaps generalizat”
Digi24
VIDEO Zelenski, reacție virală după atacul din Venezuela. Președintele ucrainean a izbucnit în ras și i-a făcut o sugestie lui
Cancan.ro
Dan Petrescu dezminte zvonurile! Antrenorul nu suferă de cancer, de fapt: 'Totul este în regulă!'
Prosport.ro
Reacția germanilor despre Dan Petrescu după ce au văzut că a slăbit 30 de kilograme din cauza tratamentului
Adevarul
Cum îți cresc pensia punctele de stabilitate: ce sunt și cine beneficiază de ele în 2026
Mediafax
Hărțuirea online devine infracțiune în Republica Moldova. Sunt pedepsite penal și amenințările la adresa jurnaliștilor
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Haos în Bulgaria după trecerea la euro. Oamenii s-au trezit că, deși vor să plătească în euro, sunt refuzați de comercianți
Cancan.ro
Ninge 10 zile fără oprire în aceste orașe din România. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Ce se întâmplă doctore
Cum arată femeia care i-a luat mințile lui Enrique Iglesias. L-a făcut tată pentru a patra oară
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Ultima rudă a păsării dodo, observată într-o pădure tropicală îndepărtată din Samoa
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Frica de abandon: rădăcini, manifestări și drumul spre vindecare