Prima pagină » Actualitate » Cea mai proastă șosea din România. Este NEASFALTATĂ și e plină de gropi

Cea mai proastă șosea din România. Este NEASFALTATĂ și e plină de gropi

Cea mai proastă șosea din România. Este NEASFALTATĂ și e plină de gropi

În România, majoritatea drumurilor sunt catalogate drept foarte proaste, cu excepția câtorva. Însă, există un drum care le întrece pe toate celelalte dezafectate. În județul Suceava se află drumul județean 209G , dintre comunele Bordina și Ulma, neasfaltat și plin de denivelări și gropi.

Potrivit legilor, Consiliul Județean Suceava ar fi trebuit să se ocupe de întreținerea drumului. Cetățenii care locuiesc în apropierea drumului au spus că ar trebui chemați cei de la Cartea Recordurilor, pentru a-l cataloga ca și cel mai prost drum din lume”. Autoritățile au ales peticirea gropilor în locul construirii unei șosele noi.

Față de drumul care leagă comuna Bordina de Ulma, există și un drum care este categorizat printre cele mai bune din țară. Este vorba despre E85, drumul european care traversează Europa de la nord la sud. Totodată este poreclit ca și „Drumul Morții”, aici întâmplându-se frecvent accidente.

Dacă ne referim la cel mai drept drum din țară este vorba despre drumul european E70. Acesta face legătura între București și Alexandria. Între comunele Vitănești și Drăgănești Vlașca, există o porțiune de drum, dreaptă, cu lungimea de 15,8 kilometri pe direcția sud. Această porțiune trece prin satul Văceni, relatează substantial.ro.

Sursa FOTO: Facebook

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Crin Antonescu spune că Alexandru Nazare ar trebui să fie următorul premier: „E singura soluție”
Digi24
Drona care a explodat în Bulgaria, aproape de România, a fost identificată. Ce arată analiza preliminară a epavei
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
„Era mai bun trenul vechi, era răcoare”. Pasagerii unui tren PESA au fost sufocați de căldură pe ruta București-Constanța
Mediafax
Miliardarii turci de la Ford Otosan investesc 100 de milioane de euro în România. Banca Transilvania le acordă o finanțare uriașă
Click
Descoperire incredibilă făcută în inima Budapestei. O motocicletă și doi soldați germani au fost găsiți în Dunăre
Digi24
Ce sunt punctele negre de pe marginea parbrizului și la ce folosesc. Rolul lor este esențial pentru siguranța mașinii
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! A murit într-un accident teribil!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Julia Chelaru, fosta membră a trupei Exotic! Și-a etalat formele voluptoase, la aproape 50 de ani
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Nivelul extrem de scăzut al Dunării a dus la o descoperire rară. Era acolo de aproximativ 80 de ani
Descopera.ro
Care este cel mai vechi pod din Europa?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
Câte alimente de origine vegetală ar trebui să mâncăm pe săptămână?