Prima pagină » Actualitate » Cine este, de fapt, Rareș PRISACARIU, câștigătorul Românii au Talent. Ce a făcut acesta până la 7 ani

Cine este, de fapt, Rareș PRISACARIU, câștigătorul Românii au Talent. Ce a făcut acesta până la 7 ani

Cine este, de fapt, Rareș PRISACARIU, câștigătorul Românii au Talent. Ce a făcut acesta până la 7 ani
Cine este, de fapt, Rareș Prisacariu, câștigătorul Românii au Talent. Ce a făcut acesta până la 7 ani

Rareș Prisacariu a cucerit inimile românilor și, odată cu ele, și marele premiu de la emisiunea-concurs Românii au Talent.

Rareș este un adevărat copil-minune, la doar 7 ani având o memorie excepțională, pe care oricine ar invidia-o. El recită monologuri, poezii sau discursuri, dar ceea ce l-a făcut special în acest sezon al emisiunii a fost faptul că le-a dat telespectatorilor adevărate lecții de viață, aducându-le multora aminte despre lucruri demult uitate.

În finala de vineri, el a prezentat „un moment inspirat de Dumnezeu și de Octavian Paler”. El le-a mulțumit celor care l-au votat, spunând că fără voturile lor nu ar fi putut ajunge în ultima etapă, arată PlayTech.

„În seara asta este mai multă emoție decât în celelalte etape. Și mai mare presiune. Simt că este mai grea decât toate celelalte etape. Momentul meu este inspirat de Dumnezeu și de Octavian Paler. Aș vrea să vă spun un citat din limba latină: Nihil Sine Deo – Nimic fără Dumnezeu. Adică, dacă nu ar exista Dumnezeu, nu ar exista nimic. Dacă Dumnezeu e viața mea, cum să nu-L iubesc? Știu că unii îl ignoră, dar sunt foarte fericit că sunt mai mulți care îl iubesc”, a spus Rareș Prisacariu, înainte de a-și prezenta momentul artistic.

Mama lui Rareș a povestit, într-un interviu acordat recent, că fiul său nu a fost niciodată forțat să învețe textele pe care le prezintă.

„Despre Rareș se spun multe, că este genial, o minune de copil, dar, fiind copilul meu, nu am putut niciodată să îi atribui aceste calități deosebite. Sunt disciplinată cu el și mereu îi spun că trebuie să muncească pentru a se dezvolta. Este un copil modest, nu vorbește despre el la superlativ, dar este încântat să știe că lumea îl apreciază. Nu a fost niciodată forțat să învețe ceva, să participe undeva obligatoriu sau să fie obosit din cauza unui efort deosebit. Face totul din plăcere, cu o dragoste infinită pentru Eminescu și pentru locurile natale. Rareș a învățat o multitudine de poezii și texte în proză, propuse sau pe care și le alege singur. Amândoi îl susținem și îi oferim echilibrul de care are nevoie pentru a fi un copil fericit”, a povestit Gina Prisăcariu, mama lui Rareș.

Emisiunea „Românii au Talent” și-a ales câștigătorul

Vineri seara a avut loc marea finală de la „Românii au Talent”, iar concurenții au uimit audiența cu reprezentațiile scenice pe care le-au avut.

Bianca Avram (dansatoare), Albert Gugulan (pianist), Rareş Prisacaru (actor), Oleg Spînu (interpret folclor), Trupa Monique Family (dansatori), Eduard Dragu Sălăgean (pianist), Olya & Valera (dansatori), Sandip Brahamin (dansator), Sara Piliego (dansatoare), Taheira Saşa (dansatoare) și Carina Veghiu (interpret muzical) au ajuns în finala „Românii au Talent”.

Doar unul dintre ei a plecat acasă cu marele premiu în valoarea de 120.000 de euro. Citește mai mult…

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viitorul mașinilor chinezești în Europa: UE a luat decizia momentului
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
BREAKING! Mario Iorgulescu vrut să se SINUCIDĂ. Mesajul de ADIO lăsat părinților
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Criză în America! Cât a ajuns să coste o banală pizza cu brânză
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Câți bani a primit Iustin HVNDS, de la Antena 1, pentru cele doar 3 zile la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Test de cultură generală. Cât timp ar dura să zbori în jurul lumii?