Prima pagină » Actualitate » Crin ANTONESCU: Numai niște semidocți puteau să gândească o campanie pe performanțele literare ale lui Ciucă / „PNL e pândit de RIDICOL”

Crin ANTONESCU: Numai niște semidocți puteau să gândească o campanie pe performanțele literare ale lui Ciucă / „PNL e pândit de RIDICOL”

„PNL este un partid pândit de ridicol din cauza campaniei cu cartea”, a declarat fostul lider al liberalilor, Crin Antonescu, într-un interviu la Digi24.  Acesta l-a atacat dur pe Nicolae Ciucă, actualul președinte al PNL, despre care a afirmat că nu se potrivește cu imaginea de scriitor și că toată conducerea organizației liberale este compusă din semidocți.

Cartea semnată de președintele PNL, Nicolae Ciucă, întârzie să apară și, pe acest fond, atacurile la adresa „inexistenței” autobiografiei continuă.

Una dintre vocile care s-au ridicat împotriva volumului semnat de șeful liberalilor este și cea a fostului lider al PNL, Crin Antonescu. Intervievat de Digi 24 pe tema cărții „Un ostaș în slujba țării”, Antonescu a taxat dur situația în care riscă să ajungă PNL, din cauza campaniei în care președintele Ciucă a târât partidul.

Antonescu avertizează că partidul „este pândit de pericol”.

PNL este pândit de ridicol. Ridicolul vine din această campanie cu cartea. Domnul Ciucă, un om cumsecade și care nu e un măscărici, nu se potrivește, chiar dacă va scrie un bestseller sau încă 10, nu se potrivește cu imaginea de scriitor și eseist.

Tot ce sper e ca această carte, dacă apare, să nu fie secretizată și ea, e destinată publicului. Campania este total neinspirată și duce spre ridicol. În politică ridicolul ucide, mai bine ești corupt decât ridicol

Nici ceilalți lideri ai PNL nu au scăpat de atacuri. Crin Antonescu i-a numit semidocți, pentru că numai în acest caz ”puteau să gândească o campanie pe performanțele literare ale domnului Ciucă”.

Sursa: Digi 24

CITEȘTE ȘI:

Crin Antonescu: “Trebuie sa deosebim binele de RĂU ca să nu ne mai ACUZĂM încă 30 de ani ca nu am făcut nimic”

Crin Antonescu critică lipsa dezbaterilor electorale din România: „Este clar cine a pierdut la alegeri – CETĂȚENII” 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Avarie în Capitală: Mii de bucureșteni, fără apă și căldură. Când se va relua livrarea agentului termic
Digi24
Denis Kapustin, liderul neonazist al grupării paramilitare Corpul Voluntarilor Ruși, a murit pe front, luptând pentru Kiev
Cancan.ro
Ce interdicție a avut Mirabela Grădinaru în prima lună de președinție a lui Nicușor Dan. Fiica celor doi a pătimit cel mai mult
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
„De banii cheltuiți aici într-o săptămână stai o lună în Raiul din Bali”. Prețurile exagerate i-au alungat pe români din Valea Prahovei
Mediafax
Doi copii din Vaslui, găsiți morți după ce s-au înecat în acumularea Tăcuta
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Mirabela Grădinaru, despre cum i s-a schimbat viața de când Nicușor Dan e președinte: „Ulterior am obținut și acest drept”
Cancan.ro
Cântăreața care urlă de durere după moartea lui Ion Drăgan. Mesajul crunt de adio: 'Ai fost jumătatea mea mai bună'
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Ce lichide să nu verși niciodată în chiuvetă și de ce?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
De ce aproximativ 90% dintre oameni raportează schimbări de personalitate după transplant?