Prima pagină » Actualitate » Cristian Popescu Piedone a adus un omagiu Armatei Române și eroilor transmisioniști căzuți în teatrele de operațiuni

Cristian Popescu Piedone a adus un omagiu Armatei Române și eroilor transmisioniști căzuți în teatrele de operațiuni

Cristian Popescu Piedone a adus un omagiu Armatei Române și eroilor transmisioniști căzuți în teatrele de operațiuni

Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, a condus miercuri o ceremonie de inaugurare a monumentului dedicat eroilor transmisioniști, alături de camarazii săi de armată. Evenimentul a fost marcat de o paradă militară desfășurată în Sectorul 5.

Primarul Cristian Popescu Piedone a subliniat importanța respectului față de armata română și a adus un omagiu eroilor transmisioniști căzuți în teatrele de operațiuni. Monumentul, o operă de artă semnată de sculptorul Valentin Tanase, a fost inaugurat în prezența fostelor camaraderii din cadrul Comandamentului Comunicațiilor și Informaticii.

În calitate de cetățean, de primar și de colonel în rezervă (grad obținut corect, nu la apelul bocancilor, precum… unii, alții) eu, Cristian Popescu Piedone, respect armata română și îi cinstesc eroii așa cum se cuvine!

Mi-am revăzut bunii camarazi din cadrul Comandamentului Comunicațiilor și Informaticii, alături de care am inaugurat monumentul eroilor transmisioniști căzuți în teatrele de operațiuni!

Opera aceasta de artă, realizată de prietenul meu sculptor Valentin Tanase, va rămâne etern în comunitatea sectorului nostru, ca un simbol al prieteniei dintre populația civilă și sfânta noastră armată!

Din partea mea, colonel în rezervă Cristian Popescu Piedone, primarul Sectorului 5, RESPECT și PREȚUIRE pentru transmisioniștii de ieri și de astăzi, transmite Infrastructura Sector 5 pe pagina de Facebook.

CITEȘTE ȘI:

Lucrări de modernizare pe Strada Ghidigeni din Sectorul 5. Compania Infrastructură S5: „Pentru noi, promisiunile sunt făcute ca să fie îndeplinite”

Sorin Grindeanu anunță ce va face cu cele 30 de miliarde lei prinse în buget / „Fără o infrastructură puternică nu putem avea o economie puternică!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
20 de lucruri uimitoare despre creierul uman