Prima pagină » Actualitate » GLUMA proastă pe care au făcut-o doi bețivi din Vaslui la 112 / Au pus în alertă o autospecială, 11 pompieri militari și un echipaj medical

GLUMA proastă pe care au făcut-o doi bețivi din Vaslui la 112 / Au pus în alertă o autospecială, 11 pompieri militari și un echipaj medical

GLUMA proastă pe care au făcut-o doi bețivi din Vaslui la 112 / Au pus în alertă o autospecială, 11 pompieri militari și un echipaj medical

Doi bărbați dintre-un sat din Vaslui, amețiți de aburii alcoolului, s-au gândit că ar fi amuzant s sune la 112 și să anunțe că un om a fost îngropat de viu sub un morman de pământ.

„Gluma” nu a amuzat, însă, și autoritățile, mai ales că cei doi bețivi au pus pe drumuri un întreg detașament de salvatori.

Cei doi cheflii au anunțat la 112 că, la groapa de gunoi din localitate, o persoană a fost surprinsă de un mal de pământ și îngropată. La fața locului au fost mobilizate mai multe forțe de intervenție.

Pompierii au plecat către localitatea Idrici, din Vaslui, cu o autospecială cu modul pentru descarcerare, un container multi-risc, o ambulanță cu medic și 11 pompieri militari.

Totul s-a dovedit a fi o glumă total neinspirată, făcută de două persoane aflate în stare de ebrietate, conform Realitatea.net.

Oamenii legii nu s-au amuzat, iar acum cei doi vor trebui să răspundă în fața polițiștilor.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Câți dintre europeni recunosc că sunt stresați la locul de muncă?