Prima pagină » Actualitate » EXCLUSIV | Ce a făcut fosta parteneră de viață a lui Marian Minae imediat ce a aflat că ”Pușcărie” este suspect în asasinarea milionarului de la Sibiu

EXCLUSIV | Ce a făcut fosta parteneră de viață a lui Marian Minae imediat ce a aflat că ”Pușcărie” este suspect în asasinarea milionarului de la Sibiu

EXCLUSIV | Ce a făcut fosta parteneră de viață a lui Marian Minae imediat ce a aflat că ”Pușcărie” este suspect în asasinarea milionarului de la Sibiu

Vestea că tatăl copilului său ar putea fi un criminal cu sânge rece a cutremurat-o pe Florentina Lorena, fosta parteneră de viață a lui Marian Minae. Cei doi au împreună un băiețel în vârstă de 10 ani, care se află în grija mamei lui. De când a aflat că bărbatul pe care l-a iubit cândva ar putea fi implicat în asasinarea milionarului Adrian Kreiner, probabil de teama reacției opiniei publice și pentru a-și proteja copilul, femeia a făcut tot posibilul să își piardă urma.

În urmă cu aproximativ 10 ani, Marian Minae, zis ”Pușcărie”, și Florentina Lorena au format un cuplu, iar în urma relației lor a rezultat un băiețel. Cei doi s-au despărțit ulterior, iar micuțul a rămas în grija mamei, dar și tatăl puștiului s-a implicat în viața fiului său. Băiatul, care practică arte marțiale, a reușit să-și facă mândri părinții prin performanțele sportive.

După ce s-au despărțit, atât Florentina Lorena, cât și Marian Minae și-au refăcut viața sentimentală alături de alți parteneri. Cu toate acestea, au ținut legătura, având în vedere că au împreună un copil. Chiar dacă noul de partener de viață al Florentinei Lorena se poartă cu puștiul ca și cum ar fi copilul său, și tatăl său biologic a fost alături de băiețel.

Când a aflat că Marian Minae a fost reținut, fiind suspectat că este unul dintre asasinii afaceristului Adrian Kreiner, femeia, care locuiește în Râmnicu Sărat, s-a îngrozit. Probabil din dorința de a-și proteja copilul, dar și de teama de a nu fi judecată de oameni pentru presupusele fapte ale fostului său partener de viață, Florentina Lorena a făcut tot posibilul să-și piardă urma.

Florentina și-a refăcut viața alături de un alt bărbat, care este foarte grijuliu cu fiul pe care aceasta îl are cu Marian Minae sursă foto: Facebook

Ea a rupt contactul cu orice persoane din afara anturajului său și a păstrat legătura doar cu câțiva apropiați, care să o susțină în situația dificilă prin care trece. Deși știa că Minae nu este ușă de biserică, el având deja două condamnări pentru furt atunci când s-au cunoscut, iar în 2013, alături de alți patru indivizi, a jefuit un bărbat din comună doljeană Galicea Mare, femeia nu se aștepta ca acesta să ajungă la crimă.

După ce Florentina s-a despărțit de Marian Minae, băiețelul lor a rămas în grija ei sursă foto: Facebook

Nici prin gând nu îi trecea că Minae ar putea comite o faptă atât de gravă, care îl va ține pentru o perioadă îndelungată departe de copilul său, pe care îl iubește ca pe ochii din cap, dovadă și mesajele pline de afecțiune pe care presupusul criminal i le dedica micuțului.

”La mulți ani, puiul lui tati, te iubesc, să fii sănătos!”, a fost mesajul pe care Minae i l-a scris fiului său, de 1 Iunie, pe o rețea socială.

Florentina Lorena este foarte implicată în educarea și creșterea băiețelului său, care a reușit să obțină rezultate foarte bune pe plan sportiv sursă foto: Tiktok

A fost reținut în Marea Britanie

Milionarul Adrian Kreiner a murit marți, 7 noiembrie, după ce trei bărbați care purtau măști și mănuși au intrat în timpul nopții în vila lui din Sibiu și l-au bătut cu bestialitate timp de aproximativ 40 de minute. El era acasă alături de fiica lui, în vârstă de 20 de ani, care abia venise din Austria și de iubita sa, Adriana Emilia Viliginschi.

Doi dintre cei trei suspecţi în cazul uciderii omului de afaceri sibian au fost prinşi, duminică, în Marea Britanie. Unul este Marian Cristian Minae, zis „Pușcărie”, iar cel de-al doilea, Laurențiu Ghiță, ambii în vârstă de 35 de ani.

Cel de-al treilea suspect, care se află încă în libertate, este Cosmin Costinel Zuleam, care a fost judecat, în 2020, pentru furt calificat după ce ar fi pătruns prin efracție într-un magazin din Slovenia, de unde a furat telefoane mobile în valoare de 155.000 de euro.

CITEȘTE ȘI:

VIDEO | Bărbatul din Timiș, acuzat că i-ar fi ajutat pe cei trei suspecți în cazul uciderii afaceristului sibian Adrian Kreiner, a fost reținut

Cei trei suspecți în cazul uciderii omului de afaceri Adrian Kreiner au fost dați în urmărire de polițiști. Judecătorii au emis mandate de arestare

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cu cât s-au scumpit sărbătorile românilor? Fiscaliști: Masa tradițională de Crăciun, bradul și cadourile „modeste” costă 500 de euro în 2025
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu ar fi fost jefuită! Ce obiecte lipsesc din averea fostei ministre a Justiției, după ce a fost amplu percheziționată
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026
Mediafax
Nicușor Dan a gustat colăcei în timp ce colindătorii cântau la Cotroceni. Mirabela Grădinaru nu a cedat poftelor
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Cum încearcă Vlad Pascu să scape de pedeapsa de 10 ani cu executare! S-a dus direct la CEDO și dă vina pe…
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Cum să mâncăm tot ce vrem de sărbători fără să ne fie rău?