Prima pagină » Actualitate » ȘOCANT! Unde a fost descoperită o bucureșteancă de 64 de ani, după ce a fost dată dispărută de familie / În trecut, a încercat să se sinucidă

ȘOCANT! Unde a fost descoperită o bucureșteancă de 64 de ani, după ce a fost dată dispărută de familie / În trecut, a încercat să se sinucidă

ȘOCANT! Unde a fost descoperită o bucureșteancă de 64 de ani, după ce a fost dată dispărută de familie / În trecut, a încercat să se sinucidă

O femeie de 64 de ani a fost găsită, miercuri, de polițiștii din București, după ce a fost dată dispărută de familie în cursul zilei de marți. Este incredibil ce s-a întâmplat cu ea, mai ales că, în trecut, a încercat să se sinucidă.

Femeia de 64 de ani a plecat, marți, în jurul orei 11:20, de acasă și nu a mai revenit. Îngrijorată, familia a sunat la 112 și a anunțat dispariția bucureștencei.

Surse judiciare au precizat pentru GÂNDUL că femeia era la prima plecare voluntară de acasă, dar aceasta a încercat, în trecut, să se sinucidă, aruncându-se în Râul Dâmbovița.

De altfel, arată sursele citate, ea a fost internată de mai multe ori la Spitalul Obregia.

Unde a fost găsită femeia de 64 de ani

Poliția a depistat, miercuri, unde se afla femeia. Ea a fost găsită înecată în Râul Dâmbovița.

„La data de 10 ianuarie 2024, în jurul orei 11.00, polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 11 Poliție au fost sesizați, prin sistem 112, cu privire la faptul că, în râul Dâmbovița, se află o persoană, posibil înecată.

La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul subunității, precum și scafandri SMURD, care au procedat la extragerea persoanei în cauză, o femeie în vârstă de 64 de ani.

În urma procedurilor specifice efectuate de echipajul de prim-ajutor, persoana a fost declarată decedată.

Cazul a fost preluat de către Parchetul de pe lângă Tribunalul București, împreună cu Serviciul Omoruri – DGPMB, în vederea continuării cercetărilor și stabilirii împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

De asemenea, trupul neînsuflețit urmează a fi transportat la Institutul Național de Medicină Legală, în vederea efectuării necropsiei”, conform unui comunicat al Poliției Capitalei.

Recomandarea video

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Ce pensie are Cornel Dinu. Câți bani încasează de la statul român, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Crește impozitul pe mașinile hibride din 2026