Prima pagină » Actualitate » Lovitură pentru fanii unui cunoscut brand de smartphone-uri! Compania se gândește să iasă de pe piață

Lovitură pentru fanii unui cunoscut brand de smartphone-uri! Compania se gândește să iasă de pe piață

Lovitură pentru fanii unui cunoscut brand de smartphone-uri! Compania se gândește să iasă de pe piață

LG s-a confruntat cu probleme pe piața de smartphone-uri încă de pe vremea modelelor high-end LG G3 și G4, când dispozitivele sale de top ofereau performanțe sub ale concurenței.

În timp, LG a încercat să țină pasul cu concurența din piață, însă creșterea rapidă a brandurilor chinezești și lipsa unor capabilități proprii care să diferențieze telefoanele în piață s-au dovedit a fi problematice, scrie go4it.ro. LG încearcă să rezolve aceste probleme cu modele mai „ciudate” în ultima perioadă, însă CEO-ul companiei spune că ia în considerare și retragerea de pe piața de smartphone-uri.

2021 va fi anul în care LG va lua o decizie în legătură cu divizia de mobile

Chiar dacă modelele recente precum LG Wing și LG Velvet nu au fost cele mai performante de pe piață, acestea au încercat să propună moduri noi de utilizare. Wing vine cu un design în formă de „T”, care permite afișarea pe două ecrane a informațiilor, în timp ce Velvet este un smartphone mid-range obișnuit, echipat cu câteva elemente high-end și care a fost împins pe piață cu un accesoriu „dual screen”. Acest accesoriu a apărut și pe generațiile precedente G8 și seriile LG V, dar nu pare să fi prins.

Mai apare sau nu?

Telefonul LG care a fost cel mai recent prezentat la CES se numește LG Rollable și prezintă tehnologia de display rulabil, care poate să fie extins pentru a transforma dispozitivul într-o tabletă de mici dimensiuni. Acesta este acum sub semnul întrebării, după ultimele declarații ale CEO-ului LG, Kwon Bong-seok. Mai apare, sau nu mai apare?

SAMSUNG spune că tehnologia 5G nu va salva piața smartphone-urilor de încetinirea cauzată de coronavirus

Cererea din ce în ce mai mare pentru dispozitive 5G nu va salva piața mondială a smartphone-urilor de noua pandemie coronavirus, au declarat cei de la Samsung miercuri, transmite CNN

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
TikTok anunță un megaproiect în Brazilia