Prima pagină » Actualitate » Mașină FURATĂ din Caracal, urmărită cu focuri de armă. Bărbatul de la volan a reușit să lovească cinci autoturisme parcate și două mașini de poliție

Mașină FURATĂ din Caracal, urmărită cu focuri de armă. Bărbatul de la volan a reușit să lovească cinci autoturisme parcate și două mașini de poliție

Polițiștii din Caracal au urmărit, sâmbătă, o mașină furată și au tras cu arma pentru a-l opri pe suspectul de la volan. În timpul acțiunii agenților, bărbatul a acroșat cinci autoturisme parcate și două autospeciale de poliție.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Olt, sâmbătă, în jurul orei 13.30, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Olt au fost sesizați, prin apel 112, de către un bărbat din municipiul Caracal, cu privire la faptul că o persoană i-ar fi sustras autoturismul care se afla staționat în parcarea din fața imobilului în care locuiește”.

Autoturismul a fost depistat pe Drumul Național 64, în orașul Piatra-Olt, dar șoferul a refuzat să oprească. Acesta a fost urmărit până la intrarea în Caracal, iar în timpul acestei misiuni, polițiștii au tras cu arma.

„Polițiștii au efectuat semnalul regulamentar de oprire, însă conducătorul auto nu s-a supus măsurii, iar polițiștii au urmărit autoturismului în cauză, cu semnalele luminoase și acustice în funcțiune. În cadrul activităților de urmărire, conducătorul auto nu s-a supus somațiilor, astfel că polițiștii au executat 2 focuri cu armamentul din dotare și au utilizat dispozitivul pentru oprire forțată. Autoturismul a fost urmărit până la intrarea în municipiul Caracal, unde conducătorul auto a pierdut controlul direcției de deplasare și a acroșat cinci autoturisme parcate și două autospeciale de poliție. În urma evenimentului, nu au existat victime omenești, fiind produse doar pagube materiale”, au transmis reprezentanții IPJ Olt.

La volanul autoturismului a fost identificat un tânăr de 21 de ani, din comuna Giarmata, județul Timiș. Ulterior, el a fost dus la Spitalul municipal Caracal, pentru recoltarea de probe biologice.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Cel mai frumos sat din lume, sufocat de turiști. Ce pregătesc autoritățile?