Prima pagină » Actualitate » Ministerul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse a lansat Harta Interactivă a Tineretului

Ministerul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse a lansat Harta Interactivă a Tineretului

Ministerul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse a lansat Harta Interactivă a Tineretului

Ministerul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse a anunțat marți, 12 septembrie, lansarea Hărții Interactive a Tineretului.

Harta conține, pentru fiecare judeţ în parte, datele de contact si evenimentele organizate de toate Casele de Cultură ale Studenţilor, Fundaţiile pentru Tineret, asociaţiile şi federaţiile de şi pentru tineri/studenţi, precum şi organizaţiile non-guvernamentale din domeniu.

Ce își propune Natalia-Elena Intotero

Ministerul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse lansează astăzi Harta Interactivă a Tineretului. Aceasta conţine, pentru fiecare judeţ în parte, datele de contact si evenimentele organizate de toate Casele de Cultură ale Studenţilor, Fundaţiile pentru Tineret, asociaţiile şi federaţiile de şi pentru tineri / studenţi, precum şi organizaţiile non-guvernamentale din domeniu”, anunţă ministrul Familiei, Natalia Intotero.

De asemenea, harta va conţine şi informaţii cu privire la activitatea Agenţiei Naţionale pentru Egalitate de Şanse şi a Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Drepturilor Copilului şi Adopţie.

Ne dorim ca acest instrument interactiv să devină atractiv pentru toţi tinerii din România şi să aibă ca rezultat creşterea participării lor la evenimentele organizate de instituţiile şi ONG-urile din domeniu – Natalia-Elena Intotero, ministrul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse

Harta va fi îmbunătăţită în fiecare zi cu noi date despre ONG-uri şi instituţii de resort cu atribuţii în domeniu, urmând să fie extinsă şi cu date despre ONG-uri pentru familie şi copii.

Cei interesați pot accesa Harta Interactivă a Tineretului la următorul link: https://mfamilie.gov.ro/1/harta-interactiva/.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șeful care a cheltuit 90.000 de dolari pentru ca angajații să doarmă mai bine
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
DOLIU în lumea radioului! A murit Anne-Marie Ionescu
Prosport.ro
Ce imagini! Cum arată la 25 de ani „cea mai frumoasă fată din lume”: s-a căsătorit!
Adevarul
Șeful celei mai mari bănci din Rusia îi cere public lui Putin să pună capăt războiului: „Toți așteaptă încetarea luptelor”
Mediafax
Toți șoferii fac ACEEAȘI greșeală înainte de concediu. Regula de 0,2 care îți poate SALVA vacanța
Click
Cu ce se ocupă iubita lui Tudor Chirilă. O țeapă de 30.000 de euro a băgat-o pe Iulia Mîzgan în depresie. „Nu am fost atentă”
Digi24
Cel mai trist moment de la CM 2026: Sébastien Desabre, selecționerul RD Congo, șocat de anunțul făcut în direct
Cancan.ro
Zodia BLESTEMATĂ în iulie 2026. Neti Sandu anunță o dublă lovitură pentru acești nativi
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea rupe tăcerea la un an de la eliberarea din închisoare. Adevărul despre relația cu Adrian Alexandrov. Ce se întâmplă în relația lor
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Au „confundat” un Ferrari cu un tobogan. Imaginile au făcut înconjurul internetului
Descopera.ro
În care religie NU ai voie să bei cafea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
„Vânătorul de extratereștri de la Harvard” va conduce noul consiliu OZN al lui Donald Trump