Prima pagină » Actualitate » O femeie din București a încercat să-și UCIDĂ fiul vitreg, crezând că acesta i-a abuzat fiica naturală

O femeie din București a încercat să-și UCIDĂ fiul vitreg, crezând că acesta i-a abuzat fiica naturală

O femeie din București a încercat să-și UCIDĂ fiul vitreg, crezând că acesta i-a abuzat fiica naturală
O femeie din București a încercat să-și ucidă fiul vitreg, crezând că acesta i-a abuzat fiica naturală

O întâmplare bizară a ajuns pe masa judecătorilor de la Tribunalul București. Instanța a condamnat-o pe o femeie din Capitală care a încercat să își ucidă fiul vitreg, pe care l-a crescut de mic.

Femeia a crezut că tânărul i-ar fi abuzat sexual una dintre fiicele naturale, motiv pentru care a decis să ia măsuri.

Totul s-a petrecut în cartierul bucureștean Giulești, când femeia l-a chemat pe tânărul de 17 ani în baia locuinței, spunându-i că îi pregătește o surpriză.

Doar că după ce l-a așezat pe un scaun şi l-a legat la ochi ar fi încercat să îl ucidă. Victima a reușit să scape din strânsoare și să se baricadeze într-una dintre camere, arată Pro TV.

În încercarea de a scăpa de agresoarea ce tocmai îi amenința viața, tânărul de 17 ani a ieșit pe fereastra locuinței, unde a stat suspendat preț de câteva zeci de secunde. Doar că din pricina agitației și a spaimei, s-a prăbușit de la etajul 5 pe capota unei mașini. În ciuda impactului extrem de violent, victima a supraviețuit.

Tânărul a rămas conștient, în pofida impactului, până la sosirea echipajelor de salvare.

Femeia a fost condamnată de Tribunalul București

Alertați de cei care au auzit strigătele de ajutor ale băiatului, polițiștii au intrat cu forța în casă și au reținut-o pe femeie. Așa au aflat că îl bănuia pe cel care îl crescuse de la 6 ani că ar fi abuzat-o pe una dintre fiicele ei. Copila este bolnavă. Agresiunea nu a fost însă confirmată de medici. Iar suspecta a fost arestată pentru tentativă de omor. La proces a declarat că nu ar fi vrut să îl ucidă.

Tribunalul București a găsit-o însă vinovată de tentativă de omor calificat și a condamnat-o la 6 ani de închisoare.

Prin aceeași sentință care poate fi atacată la Curtea de Apel București, judecătorii i-au impus femeii și o interdicție. Aceea că vreme de patru ani, din momentul în care își va fi ispășit pedeapsa, să se mai apropie de victimă la o distință mai mică de 200 de metri.

Sursa foto: Shutterstock

Recomandarea video

Mediafax
Gripă: Două noi decese, înregistrate în România
Digi24
„Donald Trump dorește ca Rusia să câștige războiul”. Părerea europenilor despre conflictul din Ucraina
Cancan.ro
Cum au apărut Loredana Groza și fratele ei la înmormântarea tatălui lor. Ținuta atipică aleasă de artistă
Prosport.ro
Cum au arătat mesele la Revelionul de lux organizat de Simona Halep în hotelul ei din Poiana Brașov: cina festivă, inclusă în pachetele de mii de euro. FOTO
Adevarul
Ce le spune o româncă născută în Haiti celor care o atacă pentru culoarea pielii: „Identitatea culturală nu se măsoară în sânge”
Mediafax
Avalanșă de mari dimensiuni în Munții Făgăraș, declanșată accidental de doi schiori
Click
Anunțul momentului pentru românii care stau la casă! Singura construcție din curte pentru care nu mai iei amendă de până la 100.000 de lei
Digi24
Vladimir Putin i-a trimis lui Donald Trump „dovezile” că Volodimir Zelenski a vrut să-l asasineze
Cancan.ro
Dan Petrescu, surprins singur București, soția Adriana petrece în Dubai! Cu cine a fost văzută
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Cea mai veche artă botanică cunoscută dovedește o gândire matematică timpurie