Prima pagină » Actualitate » O profesoară și fiul ei, găsiți morți în casă, la Constanța. Ultimul mesaj al adolescentului, postat pe Facebook

O profesoară și fiul ei, găsiți morți în casă, la Constanța. Ultimul mesaj al adolescentului, postat pe Facebook

O profesoară și fiul ei, găsiți morți în casă, la Constanța. Ultimul mesaj al adolescentului, postat pe Facebook
Trafic infernal pe A1. Ambuteiaje din cauza unor lucrări. Sursa foto: Shutterstock

Un băiat de 18 ani și mama lui, cadru didactic și insepctor școlar, au fost găsiți morți în casă. Soțul femeii se afla la București. 

Se presupune că femeia ar fi făcut infarct, iar fiul ei, în stare de șoc, a decis să-și pună capăt zilelor.

O altă ipoteză susținută de vecini este că  tânărul ar fi fost în depresie, stresat fiind din cauza examenului de bacalaureat.

Soțul femeii i-a contactat pe ambii  și, văzând că nu răspund, a sunat-o pe prietena soției, care a mers la domiciliul celor doi. Pentru că nu a reușit să afle nimic, aceasta a sunat la 112, potrivit Replicaonline.

Polițiștii au constatat, la fata locului, faptul că ușa apartamentului este încuiată pe interior, fiind necesară intervenția unui echipaj de pompieri din cadrul I.S.U. Dobrogea pentru pătrunderea în apartament.

Odată ajunși în apartament, polițiștii au constatat că băiatul era spânzurat de o țeavă metalică iar mama lui, în vârstă de 48 de ani, decedată într-o altă încăpere.

„În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției 2 au fost sesizați, prin apel 112, de către o femeie, cu privire la faptul că prietena sa nu răspunde la ușă și nici la telefon. Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că ușa apartamentului este încuiată pe interior, fiind necesară intervenția unui echipaj de pompieri din cadrul I.S.U. Dobrogea pentru pătrunderea în apartament. În interiorul locuinței au fost identificate două persoane, fiind vorba despre un tânăr, de 18 ani, găsit spânzurat, și o femeie, de 48 de ani, decedată într-o altă încăpere. Decesul a fost constatat de echipajul din cadrul S.A.J. Constanța”, a informat IPJ Constanța.

”Jocul s-a sfârșit”, ultimul mesaj postat pe Facebook de băiatul profesoarei

O vecină le-a povestit jurnaliștilor că băiatul ar fi lăsat un mesaj pe Facebook înainte de a-și lua viața.

„Fata mea a găsit pe Facebook aseară că a scris: «Jocul s-a sfârșit». Mare păcat, mare pierdere!”, a spus femeia.

Vecinii au declarat că atât femeia, cât și fiul său erau două persoane liniștite.

„Băiatul a fost campion la rugby, un băiat excepțional. Au fost niște oameni respectuoși, la locul lor”, a declarat o vecină.

Foto: Facebook

La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, precum și un medic legist, pentru stabilirea situației de fapt. Cercetările continuă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
De ce e periculos să aprindem aragazul ca să ne încălzim? Riscurile intoxicării cu monoxid de carbon
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Cursuri suspendate sau desfășurate online în
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Cum vrea Putin să profite de dezghețarea Arcticii: nevoia de parteneri și norul negru care planează asupra planurilor Kremlinului
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
O descoperire unică, veche de 9.500 de ani, dezvăluie o perspectivă rară asupra ritualurilor străvechi