Prima pagină » Actualitate » Scandal monstru între șefi pe acoperișul unui liceu din Iași. S-au luat la bătaie din GELOZIE, la doi pași de sediul Poliției

Scandal monstru între șefi pe acoperișul unui liceu din Iași. S-au luat la bătaie din GELOZIE, la doi pași de sediul Poliției

Scandal monstru între șefi pe acoperișul unui liceu din Iași. S-au luat la bătaie din GELOZIE, la doi pași de sediul Poliției
Sursa foto: Profimedia images - Imagine cu rol ilustrativ

O ceartă aprinsă între patronul unei firme de construcții și șeful de echipă a degenerat într-o bătaie violentă pe acoperișul Colegiului „Gheorghe Asachi” din Iași. Incidentul, petrecut vizavi de Inspectoratul Județean de Poliție, s-a încheiat cu un bărbat în comă și daune de zeci de mii de lei.

Scene incredibile s-au petrecut în primăvara anului trecut în Copou, la o lucrare de reparații pe clădirea Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” din Iași, chiar peste drum de sediul Poliției, potrivit Ziarul de Iași.

În centrul conflictului s-au aflat doi bărbați, ambii cu funcții de conducere în cadrul unei firme de construcții – patronul, Igor N., și șeful de echipă, Dumitru Scutaru, ambii de origine basarabeană.

În dimineața zilei de 10 aprilie 2024, după ce a ajuns pe șantier, Igor N., recunoscut în oraș pentru stilul său autoritar și pentru întârzierile frecvente la plată, a început să-i certe pe muncitori, acuzându-i că lipsesc fără să anunțe. Șeful de echipă, Dumitru Scutaru, a intervenit în apărarea colegilor, iar spiritele s-au încins rapid.

Disputa a căpătat accente personale. Cei doi au început să-și arunce acuzații privind aventuri extraconjugale și bârfe între soții. „De ce i-ai spus soției mele că umblu cu altă femeie? Eu nu i-am spus femeii tale că umbli cu alta”, i-a reproșat patronul, potrivit mărturiilor din dosar.

Citește mai mult pe Ziarul de Iași.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Tensiuni maxime. Americanii au lovit 140 de ținte din Iran. Teheranul atacă Bahrainul, Iordania, Qatarul, Omanul și Kuweitul
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Simona Halep, prima reacție după ce s-a afişat la Wimbledon cu afaceristul Dorin Mateiu
Adevarul
Pensionar la 40 de ani? Strategia radicală prin care tot mai mulți tineri își cumpără libertatea. Cum se aplică în România
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Ce a scris Ann Widdecombe în ultimele minute de viață. Mesajele fostei deputate au fost făcute publice
Digi24
Un oraș european sufocat de turiști interzice accesul cu mașina în centrul vechi pe timpul verii. Ce amenzi riscă șoferii
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Kurt Lewin, psihologul care a arătat că mediul modelează comportamentul la fel de mult ca personalitatea