Prima pagină » Actualitate » Un bărbat din Neamț, supărat ca polițiștii i-au reţinut talonul auto, și-a DISTRUS mașina, Live pe Facebook, de față cu oamenii legii

Un bărbat din Neamț, supărat ca polițiștii i-au reţinut talonul auto, și-a DISTRUS mașina, Live pe Facebook, de față cu oamenii legii

Motivul pentru care un bărbat din Neamț și-a distrus mașina Live pe Facebook / Sursa foto: captură video Facebook

Un bărbat din Neamț, supărat ca polițiștii i-au reţinut certificatul de înmatriculare pentru că autoturismul avea mai multe defecţiuni, și-a distrus mașina, Live pe Facebook, de față cu oamenii legii.

Bărbatul a fost tras pe dreapta, luni dimineața, de un echipaj de Poliţie Rutiere, care făcea un control împreună cu o echipă de la Registrul Auto Român (RAR).

În urma neregulilor depistate, oamenii legii i-au ridicat certificatul de înmatriculare.

Acest lucru l-a scos din minți pe bărbatul din Neamț. Cu ajutorul unui stingător de incendii, el a spart geamurile autoturismului și a lovit cu piciorul și farurile, astfel încât și-a distrus complet mașina.

Mai mult, el a transmis totul pe Facebook, într-un clip Live.

„În România, nu se mai poate trăi”, strigă el, de față cu polițiștii. „Sunt foarte liniștit, e bunul meu”, le răspunde el, oamenilor legii, care îi cer să se calmeze.

Anunțul oficial al Poliției

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Neamţ au anunţat că poliţiştii rutieri şi specialiştii Registrului Auto Român Neamţ au desfăşurat, luni, o acţiune comună în oraşul Roznov.

„În jurul orei 09.10, poliţiştii au depistat în trafic, pe DJ 156 A, un autoturism condus de un bărbat, de 45 de ani, din Roznov. În urma verificărilor efectuate de poliţişti, împreună cu reprezentanţii R.A.R. Neamţ, s-a stabilit că autoturismul în cauză prezenta multiple defecţiuni, fapt pentru care a fost sancţionat conform OUG 195/2002, iar ca măsură complementară, certificatul de înmatriculare a fost reţinut. Conducătorul auto, nemulţumit de măsurile luate, a adresat injurii şi cuvinte jignitoare, distrugând mai multe elemente ale autoturismului său. Poliţiştii au aplicat o sancţiune contravenţională conducătorului auto în baza Legii nr. 61/1991, pentru adresare de cuvinte jignitoare”, conform unui comunicat la IPJ Neamț, citat de News.ro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Vorbea despre Lucifer și putere absolută”: mărturii tulburătoare în cazul triplei crime din Târgu Jiu
Digi24
Frații Tate vor să se mute la Cluj-Napoca și să cumpere un hotel celebru, clădire istorică, unde să locuiască. Ce spune primăria
Cancan.ro
Veste DEZASTRUOASĂ pentru clienții Digi! Cresc TOATE abonamentele. Notificarea pe care au primit-o TOȚI consumatorii RCS RDS
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
De ce cresc temerile privind o posibilă confruntare între Rusia și NATO. Unde poate ataca Putin
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Reacția lui Ion Cassian, după ce Monica Tatoiu a spus că Irinel Columbeanu a fost „băiatul lui tata”: „Nu a escrocat pe nimeni, nu l-a văzut nimeni pe holurile DNA”
Digi24
Serviciile britanice dezvăluie, în premieră, câți ruși au fost uciși în războiul din Ucraina
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Azi e celebră, dar nu mai arată deloc așa. Mulți nu își dau seama cine este! Poți ghici din prima?
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Chinezii au șocat Salonul Auto din 2026 cu această mașină extremă
Descopera.ro
Care este cea mai RARĂ culoare din natură?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Ceva ciudat s-a întâmplat cu Pământul în 2010, iar oamenii de știință tot nu înțeleg ce a fost