Prima pagină » Actualitate » Viața bate filmul! Un MOLDOVEAN a bătut la ușa unui cuplu din Italia, a intrat și nu a mai vrut să iasă. Ce a urmat depășește orice imaginație

Viața bate filmul! Un MOLDOVEAN a bătut la ușa unui cuplu din Italia, a intrat și nu a mai vrut să iasă. Ce a urmat depășește orice imaginație

Viața bate filmul! Un MOLDOVEAN a bătut la ușa unui cuplu din Italia, a intrat și nu a mai vrut să iasă. Ce a urmat depășește orice imaginație
Viața bate filmul! Un moldovean a bătut la ușa unui cuplu din Italia, a intrat și nu a mai vrut să iasă. Ce a urmat depășește orice imaginație

Viața bate filmul! Un moldovean a bătut la ușa unui cuplu din Italia, s-a dat drept curier, a intrat și nu a mai vrut să mai plece. Ce a urmat depășește orice imaginație.

Un bărbat în vârstă de 42 de ani, originar din Republica Moldova, s-a prezentat la ușa unei case situate pe via Pizzi din San Benedetto del Tronto (provincia italiană Ascoli Piceno din Marche) pretinzând că este un curier.

După ce proprietarii i-au deschis ușa, individul a intrat brusc în casă și a refuzat sub orice formă să mai plece, relatează publicația locală Il Martino.

Incidentul a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, 27 septembrie 2023. Cu toate că cuplul care locuia acolo nu aștepta niciun colet, a deschis ușa și, în mod surprinzător, s-a trezit cu vizitatorul neașteptat în casă, care nu mai voia să părăsească locuința.

Ce s-a întâmplat când au venit carabinierii

După mai multe tentative eșuate de a-l convinge pe individ să iasă din casă, cei doi soți au fost nevoiți să solicite intervenția forțelor de ordine la fața locului.

Când carabinierii au sosit însă, situația a devenit tensionată, iar bărbatul moldovean a refuzat inițial să-și dezvăluie identitatea și, ulterior, a atacat oamenii legii, relatează Rotalianul.

Carabinierii l-au arestat în cele din urmă și l-au condus în spatele gratiilor, unde va petrece opt luni pentru violare de domiciliu și ultraj.

Motivele pentru care moldoveanul de 42 de ani a ales să recurgă la acest gest rămân necunoscute însă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Miruță: Zborul lui Iohannis la Paris a costat 180.000 de euro, al lui Nicușor Dan maxim 35.000
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
Această cerșetoare era, în urmă cu mulți ani, una dintre cele mai faimoase femei. Acum, a ajuns de nerecunoscut 😲
Prosport.ro
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Adevarul
Rusia se oferă să “ajute” America să obțină Groenlanda
Mediafax
Cursuri suspendate sau online marți în școli din mai multe județe din cauza vremii
Click
Cutremur la PRO TV! Dispare emisiunea lui Măruță, după 18 ani. Când va avea loc ultima ediție
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Mărturiile stupefiante ale lui Mario Iorgulescu despre nunta fiului lui Romică Țociu: M-au întrebat dacă vreau să iau ceva cu ei
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
De ce au fost interziși câinii în Antarctica?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Există un singur loc pe Pământ unde atât Omul de Neanderthal, cât și oamenii moderni au creat artă rupestră