Prima pagină » Actualitate » VIDEO | Spectacol unic în Cehia. Mii de oameni se îmbulzesc să adune un milion de dolari aruncați din elicopter de o vedetă TV

VIDEO | Spectacol unic în Cehia. Mii de oameni se îmbulzesc să adune un milion de dolari aruncați din elicopter de o vedetă TV

VIDEO | Spectacol unic în Cehia. Mii de oameni se îmbulzesc să adune un milion de dolari aruncați din elicopter de o vedetă TV

Un producător de film din Cehia a aruncat un milion de dolari dintr-un elicopter. Kamil Bartoshek a făcut gestul inedit în urma unui concurs pe care nimeni nu a reuşit să îl câştige şi a ales să împartă premiul uriaş celor 4.000 de participanţi.

Filmarea postată pe reţelele de socializare a stârnit indignarea unora dintre internauţi care spun că oamenii care adunau banii de pe jos au fost umiliţi. Concurenții au primit un e-mail cu locația în care le promitea surpriza, relatează Mail.

Potrivit imaginilor surprinse, oamenii s-au îmbulzit să prindă o parte din bancnote.

Evenimentul bizar organizat de influencerul ceh s-a petrecut duminică, 22 octombrie. În urma unui apel pe Instagramul său, unde și-a întrebat urmăritorii ce ar trebui să facă cu banii. Kazma a decis să arunce milionul de dolari dintr-un elicopter.

La sol se aflau mai multe persoane care alergau după bani.

Astfel, concurenții au primit un e-mail cu locul în care le promitea o surpriză.

„Am trimis un e-mail la 100.000 de persoane care s-au înregistrat pe site-ul nostru. E-mailul a fost trimis la ora 6.00. În el scria despre locul unde vom arunca banii din elicopter. Sarcina a fost de a sparge un cod pentru a descifra locația”, a spus Kazma.

Spectacol pentru 4000 de oameni

Bancnotele de un dolar, au fost împrăștiate pe un câmp, lângă Lysá nad Labem, regiunea Boemia Centrală. Imaginile de pe net arată cum oamenii își îndeasă banii în pungi de plastic și rucsacuri.

Spectacolul a atras aproximativ 4.000 mii de participanți nerăbdători. „Plouă cu bani”, exclamau mulți, frenetic. În imagini se văd persoane care au venit cu umbrele, deși nu ploua, pentru a prinde cât mai multe banconote.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fermierii anunță un protest uriaș împotriva Guvernului Bolojan! „Agricultura riscă un colaps generalizat”
Digi24
VIDEO Zelenski, reacție virală după atacul din Venezuela. Președintele ucrainean a izbucnit în ras și i-a făcut o sugestie lui
Cancan.ro
Dan Petrescu dezminte zvonurile! Antrenorul nu suferă de cancer, de fapt: 'Totul este în regulă!'
Prosport.ro
Reacția germanilor despre Dan Petrescu după ce au văzut că a slăbit 30 de kilograme din cauza tratamentului
Adevarul
Cum îți cresc pensia punctele de stabilitate: ce sunt și cine beneficiază de ele în 2026
Mediafax
Hărțuirea online devine infracțiune în Republica Moldova. Sunt pedepsite penal și amenințările la adresa jurnaliștilor
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Haos în Bulgaria după trecerea la euro. Oamenii s-au trezit că, deși vor să plătească în euro, sunt refuzați de comercianți
Cancan.ro
Ninge 10 zile fără oprire în aceste orașe din România. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Ce se întâmplă doctore
Cum arată femeia care i-a luat mințile lui Enrique Iglesias. L-a făcut tată pentru a patra oară
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Ultima rudă a păsării dodo, observată într-o pădure tropicală îndepărtată din Samoa
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Frica de abandon: rădăcini, manifestări și drumul spre vindecare