Prima pagină » Comunicate de presă » Primăria Sectorului 4 a dat în folosință o nouă șosea care fluidizează traficul rutier în Sectorul 4

Primăria Sectorului 4 a dat în folosință o nouă șosea care fluidizează traficul rutier în Sectorul 4

S-au încheiat lucrările de infrastructură rutieră la una dintre cele mai importante artere din Sectorul 4, cea care face legătura dintre cartierul Berceni și ieșirea către Jilava.

Strada Pogoanele, o străduță neînsemnată până nu demult, a fost prelungită până în strada Drumul Dealul Frumos, care a fost recent amenajată de la zero, devenind astfel una dintre principalele căi de acces spre județul Ilfov.

În plus, noua stradă asigură fluidizarea traficului în zona de sud-vest a sectorului 4, preluând un număr mare de mașini care tranzitează acum artere precum Șoseaua Giurgiului și strada Luică.

Ieri, constructorii au finalizat marcajele rutiere, au montat semnele de circulație, au delimitat sensurile de circulație, au pus la punct iluminatul public de tip LED, iar în zilele ce urmează, strada Drumul Dealul Frumos va fi configurată pe hărțiile google și va apărea în toate aplicațiile de navigație, inclusiv în WAZE. Mai mult decât atât, a fost refăcută și extinsă rețeaua de transport a energiei electrice.

Totodată, această rută este folosită ca alternativă în perioada finalizării pasajului rutier suprateran ”Europa Unită” de la intersecția străzii Alexandru Obregia cu bulevardul Metalurgiei.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Stolojan: Nu avem nici o altă șansă decât să mergem înainte cu premierul Bolojan
Digi24
Albania este în stare alertă după un avertisment al SUA privind posibile amenințări legate de Iran
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 4600 de euro. Terenul este uriaș
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Criza care seamănă cu pandemia: zboruri anulate, combustibil scump și niciun calendar pentru redresare
Click
Insula ascunsă din Grecia care cucerește turiștii cu peisaje de vis și mâncare ieftină
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Câți lei a plătit Alex din București pentru un singur ardei, în Auchan Vitan: „Eu m-am blocat un pic, recunosc”
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Criză în apărare: dronele israeliene de 400 mil. euro nu mai ajung, Miruță vrea rezilierea
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
10 celebrități istorice catalogate drept „nebune” în epoca lor