Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Victor Ponta: „Trebuie să apară cineva pe scena politică având un discurs mult mai inteligent”

Victor Ponta: „Trebuie să apară cineva pe scena politică având un discurs mult mai inteligent”

Victor Ponta, fost premier al României, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Fostul premier al României afirmă că românii s-au săturat de limbajul de lemn al politicienilor. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

„Eu te sfătuiesc să faci o analiză a principalilor actori politici din acest sfârșit de săptămână important. Știi de ce a fost important? Pentru că a fost vacanță, iar toată lumea a stat să citească presa și să se uite la televizor.

Președintele a salvat situația la Dubai, Ciolacu este în America, Simion a fost la Alba Iulia și pe urmă în Italia, Ciucă a stat acasă. Nu suntem împotriva Europei, ci pentru Europa.

Trebuie să apară cineva pe scena politică având un discurs mult mai inteligent. Românii s-au săturat de limbajul de lemn al politicienilor”, a spus Victor Ponta în emisiunea „Marius Tucă Show”.

Întâlnirea secretă pentru drepturile românilor din Italia între George Simion și vicepremierul italian Matteo Salvini, liderul Ligii anti-migranți. Cei doi s-au văzut după discursul în italiană pe care liderul AUR l-a ținut în fața unei audiențe formate din 2.000 de persoane.

Președintele AUR, George Simion, a susținut un discurs în italiană, în fața a peste 2.000 de europeni adunați la evenimentul organizat de Grupul Identitate și Democrație, cu tema „Free Europe! Jobs, security and common sense” („Eliberați Europa! Locuri de muncă, securitate și bun simț”).

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!

Recomandarea video

Mediafax
Radu Paraschivescu, reacție după glumele despre asemănarea cu Maduro. Mesajul scriitorului
Digi24
VIDEO Zelenski, reacție virală după atacul din Venezuela. Președintele ucrainean a izbucnit în ras și i-a făcut o sugestie lui
Cancan.ro
Ce salariu are un polițist în 2026. Suma pe care o câștigă lunar, cu tot cu sporuri
Prosport.ro
Vlăduța Lupău s-a distrat cu Andra și Cătălin Măruță într-un complex de milioane de euro
Adevarul
„No booking for Romanian people” - Țepele pe care și le-au luat românii în vacanța de sărbători
Mediafax
Venezuela, locul unde se intersectează interesele marilor puteri și de ce contează
Click
Românii care riscă să fie nevoiți să-și vândă locuințele: „Va fi o schimbare a comportamentului proprietarilor”
Digi24
„Ziua Z a Chinei”: Cum plănuiește Beijingul să debarce cea mai mare armată din lume pe „plajele roșii” din Taiwan
Cancan.ro
Motivul REAL pentru care Loredana Groza s-a îmbrăcat în alb la înmormântarea tatălui ei. Ce semnificație are ținuta atipică
Ce se întâmplă doctore
Cum arată femeia care i-a luat mințile lui Enrique Iglesias. L-a făcut tată pentru a patra oară
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Ultima rudă a păsării dodo, observată într-o pădure tropicală îndepărtată din Samoa
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Bârfa pare inofensivă, dar psihologii avertizează: vorbitul negativ despre alții crește stresul și afectează relațiile