Prima pagină » Economic » Traficul pe A3, restricționat din cauza filmărilor la „Dying of the light”, un thriller cu Nicolas Cage

Traficul pe A3, restricționat din cauza filmărilor la „Dying of the light”, un thriller cu Nicolas Cage

Traficul pe A3, restricționat din cauza filmărilor la
O parte din scenele thriller-ului "Dying of the light", cu Nicolas Cage, se vor filma pe autostrada București-Ploiești.

Circulația pe autostrada A3 București-Ploiești va fi restricționată pe data de 25 februarie din cauza filmărilor care urmează să fie realizate pentru filmul artistic „Dying of the light”, un thriller cu Nicolas Cage.

Restricțiile vizează sectorul cuprins între km 17 și km 30 al autostrăzii și vor fi puse în aplicare între orele 8:00 – 12:30 și 13:30 – 18:30, potrivit unui comunicat al Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR).

„Precizăm că, în perioadele orare menționate, circulația rutieră va fi închisă pentru intervale de maxim 30 de minute, acestea alternând cu intervale de timp cuprinse între 10 – 20 de minute pentru fluidizarea traficului”, explică reprezentanții CNADNR.

Filmul „Dying of the light” prezintă povestea unui agent CIA care începe să își piardă vederea în timp ce se află în ultima sa misiune. Din distribuția thriller-ului, care va apărea pe marile ecrane în 2015, fac parte Nicholas Cage, Anton Yelchin, David Lipper și Irene Jacob.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce se întâmplă la Serviciul Român de Informații? Dan: Orice derapaj al Serviciului îmi revine mie
Digi24
Un virus gripal nou se răspândește rapid în România: În prima săptămână din decembrie au fost înregistrate peste 3.000 de îmbolnăviri
Cancan.ro
9 zile consecutive de ninsoare în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele vizate
Prosport.ro
Mesajul transmis de Sorana Cîrstea după ce a mers cu fiul lui Ion Țiriac în cea mai scumpă stațiune din Elveția
Adevarul
Controverse grave în cazul alertei cu bombă la trenul București–Kiev: R. Moldova susține că incidentul a avut loc azi, CFR Călători neagă
Mediafax
Ce taxe vor plăti bucureștenii din 2026? Proiect PMB: impozite pe locuințe, mașini și terenuri
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
Reacție furioasă a Kremlinului, după ce șeful NATO a îndemnat la pregătiri pentru un război cu Rusia: „E iresponsabil”
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu de la malul mării a fost VANDALIZATĂ! Misterul moștenirii fostei ministrese se adâncește!
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
O planetă ciudată i-a lăsat fără cuvinte pe astronomi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
De ce mahmureala este mai greu de suportat odată cu vârsta?