Prima pagină » Știri externe » Celebru miliardar rus, găsit mort în Zanzibar! Drama prin care a trecut în urmă cu 5 ani

Celebru miliardar rus, găsit mort în Zanzibar! Drama prin care a trecut în urmă cu 5 ani

Celebru miliardar rus, găsit mort în Zanzibar! Drama prin care a trecut în urmă cu 5 ani

Miliardarul rus Igor Sosin (53 de ani) a fost găsit fără suflare în Zanzibar, la cinci ani distanță după ce fiul său, Egor, și-a sugrumat mama, a doua soție a celebrului om de afaceri, cu un încărcător de telefon. Cauza morții omului de afaceri nu a fost, încă, stabilită.

Potrivit primelor informații, Igor Sosin, care trecea printr-un divorț, se afla în Zanzibar în vacanță, alături de fiica lui, Taisia, și de o altă femeie. Speriată că omul de afaceri nu poate fi trezit, familia a anunțat autoritățile.

Medicii au sosit rapid la fața locului, dar nu au mai putut face nimic pentru a-l salva, declarând decesul. Pentru moment, nu se cunoaște motivul pentru care Igor Sosin, celebru pentru petrecerile luxoase și pentru pasiunea pentru iahturi, tenis și schi, a încetat din viață. Miliardarul avea în plan să petreacă Revelionul în Zanzibar.

Igor Sosin nu avea deloc “arici” la buzunar și cheltuia foarte mulți bani. Spre exemplu, în urmă cu mai mult timp, a plătit câteva milioane de lire sterline pe o colecție de rochii ce aparțineau actriței Sharon Stone, pe care a oferit-o uneia dintre soțiile sale.

Miliardar rus, mort în Zanzibar. Fiul său și-a ucis propria mamă

În urmă cu cinci ani, familia miliardarului fusese lovită de o altă dramă. La momentul respectiv, Egor, fiul omului de afaceri, atunci în vârstă de 19 ani, și-a sugrumat propria mamă, a doua soție a lui Igor Sosin, cu un încărcător de telefon.

Întrebat de ce a ucis-o pe ființa care i-a dat viață, Egor a susținut că a vrut “să-l alunge pe diavol” din interiorul ei. Oribila crimă a avut loc într-un hotel din Kazan, Rusia. Tânărul a fost diagnoticat cu o “tulburare mintală” și nu a făcut nicio zi de închisoare. A fost, totuși, internat într-un centru de psihiatrie, de unde a fost eliberat imediat ce s-a stabilit că tratamentul a avut efectul scontat.

Recomandarea video

Mediafax
Irina Rimes, despre punctajul acordat României de Republica Moldova: Vreau să văd publicată lista juriului
Digi24
De ce nu poate elita de la Kremlin să-l înlăture de la putere pe Putin și ce poate face Occidentul ca să grăbească prăbușirea regimului
Cancan.ro
Cresc pensiile românilor cu 600 lei, de la 1 ianuarie 2027. Cine beneficiază de această mărire și care este condiția
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența la Eurovision. Acuzații de lobby diplomatic și campanii masive de vot
Mediafax
Eurovision: Val de reacții negative în Moldova după ce juriul a oferit doar 3 puncte României
Click
O taiwaneză spune ce nu îi place în țara noastră. Ce o deranjează cel mai mult la români: „Nu m-am acomodat deloc cu asta”
Digi24
Controversă la Eurovision: Publicul din R. Moldova a acordat 12 puncte României, juriul doar 3. Reacția prezentatoarei Margarita Druță
Cancan.ro
Orașele din România în care plouă toată luna iunie. Meteorologii EaseWeather anunță cea mai ploioasă vară din mileniul trei
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Un ARO 243 de armată, scos la vânzare pe OLX. Cât cere proprietarul pentru modelul românesc produs în 1989
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Arheologii au găsit molecule organice în fosile de dinozaur