Prima pagină » Magazin » Cel mai stupid infractor din lume? Mesajul postat pe Facebook cu puțin timp înainte să primească verdictul

Cel mai stupid infractor din lume? Mesajul postat pe Facebook cu puțin timp înainte să primească verdictul

Un tânăr din Marea Britanie, acuzat că a atacat un bărbat cu o bâtă de baseball, a fost găsit vinovat, după ce a postat un mesaj compromițător pe Facebook, scrie Daily Mail.

Un tânăr din Marea Britanie, acuzat că a atacat un bărbat cu o bâtă de baseball, a fost găsit vinovat, după ce a postat un mesaj compromițător pe Facebook, scrie Daily Mail.

Michael Ruse și prietenul său, Terry Reeve, au ajuns la tribunal, fiind acuzați că l-au atacat pe tatăl acestuia din urmă, cu o bâtă de baseball și un baston.

Ruse a pledat nevinovat de-a lungul audierilor, dar, cu puțin timp înainte ca juriul să înceapă să delibereze, tânărul a postat pe Facebook, sub un pseudonim, mesajul: „Ca să fiu sincer, cred că am scăpat”.

Postarea de pe rețeaua de socializare a ajuns la judecător, iar Ruse a fost nevoit să pledeze vinovat.

„Ai fost suficient de idiot încât să pui pe Facebook o conversație particulară”, i-a spus judecătorul lui Ruse, după care l-a condamnat la 10 luni și jumătate de închisoare cu suspendare. În plus, tânărul a primit și o amendă de 616 euro.

Faptul că a scăpat de închisoare l-a determinat pe Ruse să posteze un nou mesaj pe Facebook, în care și-a anunțat prietenii că se întoarce acasă.

Pe de altă parte, Reeve, care a fost acuzat și că a distrus mașina tatălui său cu o cărămidă, nu a fost atât de norocos precum complicele lui, fiind condamnat la un an și 55 de zile de închisoare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Tensiuni maxime. Americanii au lovit 140 de ținte din Iran. Teheranul atacă Bahrainul, Iordania, Qatarul, Omanul și Kuweitul
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Imagini hot! „Prea frumoasă ca să fie adevărată!”. Faimoasa Paige Spiranac a negat vehement că a folosit AI
Adevarul
Cine sondează opinia publică și cum pot influența sondajele politica din România
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Se mărește familia lui Carmen de la Sălciua. A anunțat venirea pe lume a unui copil: „Sunt fericită cu tot sufletul”
Digi24
Un oraș european sufocat de turiști interzice accesul cu mașina în centrul vechi pe timpul verii. Ce amenzi riscă șoferii
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Ce ar putea dezvălui lacrimile despre creierul tău?