Prima pagină » Magazin » Jessica Simpson a vândut primele fotografii cu fiica ei. Ce sumă a cerut vedeta pentru aceste imagini

Jessica Simpson a vândut primele fotografii cu fiica ei. Ce sumă a cerut vedeta pentru aceste imagini

Jessica Simpson a vândut primele fotografii cu fiica ei. Ce sumă a cerut vedeta pentru aceste imagini
Cântăreața și actrița americană Jessica Simpson a vândut revistei People primele fotografii cu fiica ei, Maxwell Drew, pentru suma de 800.000 de dolari

Cântăreața și actrița americană Jessica Simpson a vândut revistei People primele fotografii cu fiica ei, Maxwell Drew, pentru suma de 800.000 de dolari, informează femalefirst.co.uk.

Maxwell Drew s-a născut pe 1 mai, iar tatăl fetiței este fostul jucător de fotbal american Eric Johnson, cu care Jessica Simpson este logodită și cu care are o relație din mai 2010.

Bebelușul, care a avut la naștere greutatea de 4,45 kilograme, este primul copil al cuplului.

Revista People este renumită pentru faptul că plătește sume colosale vedetelor de la Hollywood pentru a fotografii cu bebelușii acestora. În februarie 2008, publicația americană a plătit 6 milioane de dolari pentru primele fotografii ale gemenilor Max și Emme, copiii cuplului Jennifer Lopez – Marc Anthony.

Tot în 2008, revista People a plătit cuplului Angelina Jolie – Brad Pitt suma de 11 milioane de dolari pentru a publica în exclusivitate primele fotografii cu gemenii cuplului, Knox și Vivienne. Cei doi actori american au donat această sumă unor organizații de caritate.

Jessica Simpson a devenit celebră la vârsta de 19 de ani, odată cu apariția albumului ei de debut, intitulat „Sweet Kisses”, lansat în 1999. S-a căsătorit cu Nick Lachey, solistul grupului 98 Degrees, în 2002, iar cei doi cântăreți au fost vedetele reality show-ului „Newlyweds: Nick and Jessica”. Simpson și Lachey au divorțat în 2006.

Cântăreața, care a apărut și în filme, precum „Dukes of Hazzard”, a avut apoi câteva relații cu o serie de bărbați celebri din Statele Unite, precum jucătorul de fotbal american Tony Romo și solistul trupei Smashing Pumpkins, Billy Corgan.

Artista a lansat brandul Jessica Simpson Collection, ce produce articole vestimentare, poșete și pantofi, în anul 2007. Linia ei vestimentară a obținut venituri de 750 de milioane de dolari în anul 2010, potrivit publicației New York Magazine.

Recomandarea video

Mediafax
Cu cât s-au scumpit sărbătorile românilor? Fiscaliști: Masa tradițională de Crăciun, bradul și cadourile „modeste” costă 500 de euro în 2025
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu ar fi fost jefuită! Ce obiecte lipsesc din averea fostei ministre a Justiției, după ce a fost amplu percheziționată
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026
Mediafax
Nicușor Dan a gustat colăcei în timp ce colindătorii cântau la Cotroceni. Mirabela Grădinaru nu a cedat poftelor
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Cum încearcă Vlad Pascu să scape de pedeapsa de 10 ani cu executare! S-a dus direct la CEDO și dă vina pe…
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Cum să mâncăm tot ce vrem de sărbători fără să ne fie rău?