Prima pagină » Magazin » Premiera noului spectacol LORD OF THE DANCE va avea loc în România

Premiera noului spectacol LORD OF THE DANCE va avea loc în România

Premiera noului spectacol LORD OF THE DANCE va avea loc în  România
Dansatorii celebrei companii Michael Flatley's LORD OF THE DANCE vor susține, în perioada 9 - 14 octombrie, un turneu în România, care va include orașele Cluj-Napoca, București și Constanța

Dansatorii celebrei companii Michael Flatley’s LORD OF THE DANCE vor susține, în perioada 9 – 14 octombrie, un turneu în România, care va include orașele Cluj-Napoca, București și Constanța, informează organizatorii, Project Events și European Event Service.

După peste doi ani de pregătiri și mii de ore de repetiții, un nou spectacol LORD OF THE DANCE este gata. Managementul trupei a decis zilele acestea ca noul spectacol să fie prezentat începând cu turneul din Europa de Est, prima destinație fiind România, potrivit unui comunicat remis MEDIAFAX de Project Events și European Event Service.

Anul trecut, românii s-au bucurat din partea celor de la Michael Flatley’s LORD OF THE DANCE de un spectacol îmbunătățit, cu schimbări de costume, decor și coregrafie. Anul acesta, în data de 9 octombrie, la Sala Sporturilor din Cluj-Napoca va fi prezentat în premieră mondială noul spectacol.

Potrivit comunicatului, Michael Flatley a construit un scenariu nou bazat pe eterna luptă dintre bine și rău, cu o coregrafie fabuloasă. Dacă pe scenele de anul trecut 45 de dansatori cucereau publicul cu măiestria lor, în noul spectacol din octombrie s-a ajuns la un număr record de peste 60 de dansatori. Acest fapt a dus și la o mărire a suprafeței de dans, scena devenind mult mai mare.

După Cluj-Napoca, vor urma două spectacole la București, la Sala Palatului, în data de 13 octombrie – de la ora 16.00 și de la ora 20.00 (spectacolul de la ora 20.00 fiind aproape sold out), și unul la Constanța – la Sala Sporturilor, în data de 14 octombrie.

Organizatorii turneului mai precizează că, din cauza noilor schimbări de ordin tehnic, spectacolele anunțate inițial la Sibiu, Iași și Brașov nu vor mai avea loc. Organizatorii își cer scuze fanilor care au cumpărat deja bilete pentru cele trei spectacole anulate. Deținătorii de bilete pentru spectacolele din Iași, Brașov și Sibiu le pot schimba cu bilete pentru spectacolele din Cluj, București sau Constanța sau pot primi banii înapoi din punctele de vânzare de unde au fost achiziționate.

Pentru spectacolele de la București, prețurile biletelor sunt următoarele: 300 de lei (categoria VIP), 250 de lei (categoria 1), 200 de lei (categoria 2), 150 de lei (categoria 3), 100 de lei (categoria 4) și 50 de lei (categoria 5).

Pentru spectacolul de la Constanța, prețurile biletelor sunt următoarele: 300 de lei lei (categoria VIP), 250 de lei (categoria 1), 200 de lei (categoria 2), 150 de lei (categoria 3), 100 de lei (categoria 4).

Pentru spectacolul de la Cluj, prețurile biletelor sunt: 350 de lei (categoria VIP), 300 de lei (categoria 1), 250 de lei (categoria 2), 200 de lei (categoria 3), 150 de lei (categoria 4) și 100 de lei (categoria 5).

Irlandezii de la LORD OF THE DANCE au fost urmăriți de-a lungul carierei de milioane de oameni din lumea întreagă.

Recomandarea video

Mediafax
Isărescu desființează ideea de premier tehnocrat: „Vorbești în gol, în deșert”
Digi24
Pe cine ajută scandalul de la Eurovision. Expert din Moldova: „Este exploatat de mai multe forțe politice”
Cancan.ro
Dovada clară că Andreea Bălan a terminat-o cu Petrișor Ruge. Cu cine l-a schimbat, după ce nu l-a invitat nici la nuntă
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. Economistul Radu Nechita: „România merge pe urmele Greciei”
Mediafax
Primul Ordin European de Merit: Merkel, Sandu și Zelenski, printre laureați
Click
Reacția lui Octavian Ursulescu, după ce Ucraina și Moldova ne-au dat 3 puncte la Eurovision 2026: „E trist și dureros, ne sunt datoare rău!”
Digi24
Filmul „Fjord” al lui Cristian Mungiu, cu Sebastian Stan în distribuție, ovaţionat timp de 12 minute la Cannes
Cancan.ro
Detaliul care răstoarnă ANCHETA în cazul lui Cristian Staicu, medicul anestezist găsit mort în apartamentul său
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea, imagine rară din sala de fitness. Cum s-a fotografiat în colanți, la 52 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mai e valabil permisul auto dacă îți schimbi buletinul? Regula din Codul Rutier 2026 care te poate costa mii de lei
Descopera.ro
Astronomii au găsit una dintre primele galaxii ale Universului!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Oamenii dintr-un anumit loc din lume au dezvoltat o superputere digestivă ciudată