Prima pagină » Magazin » Premiile pentru O Romanie mai curată! au fost acordate în cadrul Galei Let”s Do it, Romania

Premiile pentru O Romanie mai curată! au fost acordate în cadrul Galei Let”s Do it, Romania

Premiile pentru O Romanie mai curată! au fost acordate în cadrul Galei Let''s Do it, Romania
Miercuri, 11 decembrie, a avut loc la Iași, ediția a 3-a a Galei Let''s Do it, Romania! la care au participat reprezentanți ai autoritaților locale, sponsori și companii care s-au implicat în acțiunile de curațenie din data de 28 septembrie 2013.

Miercuri, 11 decembrie, a avut loc la Iași, ediția a 3-a a Galei Let”s Do it, Romania! la care au participat reprezentanți ai autoritaților locale, sponsori și companii care s-au implicat în acțiunile de curațenie din data de 28 septembrie 2013.

În seara de Gala, au fost premiați:

Motor al campaniei Let”s Do it, Romania!: Inspectoratul Școlar Județean Iași

Susținatori oficiali: Primaria Iași, Consiliul Județean Iași, Inspectoratul Școlar Județean Iași, Salubris Iași, Agenția petru Protecția Mediului, Garda Naționala de Mediu Iași, Direcția Silvica Iași.

Parteneri de nadejde – pentru sprijin la toate edițiile zilei de curațenie de pana acum: Toyota Iași, Antibiotice Iași, Iulius Mall Iași.

Campioni ai curațeniei (companii care au participat la acțiunile de curațenie cu voluntari): Continental Automotive, Billa, Metro Iași, Auchan Iași, Atexis, UBIS, Endava, Antibiotice Iași, Apavital, GreenFiber.

Sponsori de anul acesta: GreenFiber, Vodafone Iași, Promotop, Teisa Travel.

Vestitori de fapte bune (partenerii media de anul acesta): Radio Zu, Wink, Ziarul de Iași, Iasi4u, Portal HR, Iasi Live, StudPass.

Proiectul Let”s Do it, Romania! Se afla la a 4-a ediție în Iași. În 2013 peste 10.000 voluntari au adunat aproximativ 13 560 de saci cu deșeuri într-o singua zi, pe 28 septembrie.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
EFECTUL austerității oarbe – România începe SĂ PIARDĂ viteză de convergență economică
Digi24
Ce va face PNL la propunerea de suspendare a lui Nicușor Dan. Răspunsul lui Ilie Bolojan
Cancan.ro
A confundat BAC-ul cu NUBA! Cum s-a putut îmbrăca un elev din Mehedinți la Bacalaureat depășește orice imaginație
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
„Am mâncat parizer trei săptămâni după o zi de excursie”. Reportaj din județul unde vacanța e considerată o ironie
Mediafax
VESTE BUNĂ! Elevii care întârzie la BAC la Matematică sau Istorie din cauza furtunilor pot susține examenul la ora 13:00
Click
Ce diferență de vârstă este între Paula Chirilă și Dan Giuvelic: „L-am întrebat câți ani are și am zis aoleu”
Digi24
„Nu o recunosc”. Scandal uriaș în jurul Maiei Sandu: salarii de mii de euro, CV-uri falsificate și verișoare în funcții publice
Cancan.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Ce se întâmplă doctore
Magda Pălimariu, imagini spectaculoase din vacanța în Grecia. Prezentatoarea a cucerit fanii cu apariția în costum de baie
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Starea de criză la pompă A EXPIRAT de astăzi. Cât costă ACUM litrul de motorină în România?
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Oamenii de știință au găsit urme de viață străveche într-un loc în care nimeni nu se aștepta