Prima pagină » Magazin » Rapperii Chris Brown și Drake s-au bătut într-un club din New York. Mesajul de la care a pornit conflictul

Rapperii Chris Brown și Drake s-au bătut într-un club din New York. Mesajul de la care a pornit conflictul

Rapperii Chris Brown și Drake s-au bătut într-un club din New York. Mesajul de la care a pornit conflictul
Chris Brown, fostul iubit al cântăreței Rihanna, a fost bătut într-un club din New York, miercuri seară, de rapperul Drake, despre care presa americană afirmă că este actualul iubit al artistei, informează thesun.co.uk.

Chris Brown, fostul iubit al cântăreței Rihanna, a fost bătut într-un club din New York, miercuri seară, de rapperul Drake, despre care presa americană afirmă că este actualul iubit al artistei, informează thesun.co.uk.

La câteva ore după altercație, Chris Brown a postat o fotografie pe Twitter în care apare cu o tăietură în zona bărbiei. Rapperul a șters după câteva ore acea fotografie, ca și comentariile care o însoțeau.

Disputele dintre cei doi rapperi sunt de notorietate, fiind alimentate de speculațiile apărute în ultimele luni despre relația pe care Drake ar avea-o cu Rihanna, fosta iubită a lui Chris Brown.

Cei doi muzicieni s-au întâlnit miercuri seară în clubul newyorkez WIP, iar Chris Brown a trimis o sticlă de șampanie, pe post de „ofertă de pace”, la masa la care se afla Drake.

Potrivit unor informații deocamdată neconfirmate, sticla i-a fost returnată cu un bilet în care Drake a scris: „Mă culc cu iubirea vieții tale. Împacă-te cu ideea asta!”.

Acel mesaj l-a înfuriat pe Brown, care s-a îndreptat spre masa lui Drake, dar rivalul său i-a aplicat rapid o lovitură de pumn.

Înainte ca Brown să se dezmeticească, un bărbat din anturajul lui Drake l-a lovit apoi în față cu o sticlă.

Agenții de pază au intervenit și i-au despărțit pe cei doi bătăuși, iar Drake și prietenii săi au părăsit imediat clubul, afirmă site-ul MediaTakeOut.com.

Chris Brown, care și-a arătat bărbia plină de sânge în fotografia de pe contul său de Twitter, înainte de a șterge acea postare, a mers apoi la un spital din apropiere.

După ce a fost externat, rapperul a postat un alt mesaj pe Twitter: „Cum să petreci cu negri plini de ură? Lol… Aruncând sticle precum fetele? Să vă fie rușine!”.

Chris Brown, în vârstă de 23 de ani, s-a despărțit de Rihanna în februarie 2009, după ce a agresat-o în seara care a precedat gala premiilor Grammy – agresiune pentru care a fost condamnat la șase luni de muncă în folosul comunității și la impunerea unui regim de libertate condiționată timp de cinci ani.

În ciuda rivalității lor declarate, o piesă – ce nu a fost deocamdată lansată în mod oficial – intitulată „Yamaha Mama”, interpretată de Chris Brown și Drake, a fost postată pe internet luna trecută.

Chris Brown este autorul pieselor de succes „Kiss Kiss” și „Run It”. Cel mai recent album al său se intitulează „F.A.M.E.” și a fost produs de casa Jive Records.

Drake este un actor și cântăreț canadiano-american în vârstă de 25 de ani, sprijinit la începuturile carierei sale muzicale de rapperul Lil Wayne. Autor a două albume de studio bine primite de criticii muzicali și de public – „Thank Me Later” (2009) și „Take Care” (2011) – și a multor colaborări cu alți muzicieni de succes, precum Lil Wayne, Alicia Keys, Rihanna și Nicki Minaj, Drake este singurul muzician, în afară de 50 Cent, ale cărui piese au ocupat, simultan, primele trei poziții în topul Billboard Rap Songs.

Recomandarea video

Mediafax
„Cel mai frumos loc de pe Pământ” – destinația europeană aproape lipsită de turiști, cu hoteluri de la 35 de euro pe noapte
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Prezența crește pe seară. Director INSCOP: Va câștiga cine a făcut ceva treabă în București / Cum arată situația în prezent
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe