Prima pagină » Magazin » ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 4. Cine și-a făcut apariția la preselecțiile de la Cluj – GALERIE FOTO

ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 4. Cine și-a făcut apariția la preselecțiile de la Cluj – GALERIE FOTO

Caravana ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 4 a ajuns la Cluj

Caravana ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 4, a ajuns la Cluj. Sute de persoane  au venit la Casa de Cultură a Studenților să-și urmărească în direct „eroii” din cel de-al patrulea sezon al emisiunii ROMÂNII AU TALENT, show difuzat de ProTv.

Surprizele s-au ținut lanț la preselecțiile pentru cel de-al patrule sezon al emisiunii ROMÂNII AU TALENT, iar publicul din Cluj-Napoca a avut parte de momente de neuitat în prima etapă a super-show-ului.

Instrumentiști, gimnaști, dansatori, pictori și travestiți au făcut spectacol pe scenă ROMÂNII AU TALENT. S-a dansat din buric, s-a tras cu arbaleta, iar numerele de magie și dresură cu lei de mare și papagali exotici au făcut senzație printre spectatori. Pe acorduri de clarinet, saxofon, tobe și chitară, concurenții au dat frâu liber talentului, cu gândul la marele premiu de 120. 000 de euro, precum și la cel de originalitate, în valoare de 10. 000 de euro.

Cei trei jurați ai emisiunii ROMÂNII AU TALENT, Andi Moisescu, Andra și Mihai Petre, s-au declarat încântați de prestațiile ardelenilor. „Acasă mă simt tot timpul extraordinar și mă bucur că ROMÂNII AU TALENT se oprește de fiecare dată aici. În fiecare an am ales oameni talentați de la Cluj, care au ajuns în semifinale, chiar și în finală. Am avut și un câștigător, pe Cristian Gog, deci este un lucru dovedit: clujenii au talent”, a declarat Andra.

Odată ajunsă aici caravana ROMÂNII AU TALENT, mentalistul Gog nu a ratat ocazia și a venit și el, în acest weekend, la spectacole ca să vadă ce noi talente are de oferit Ardealul.

Cluj-Napoca a fost orașul provocărilor pentru cei doi „șefi”. Smiley și Pavel Bartoș s-au întrecut în porunci care mai de care mai grele. Startul l-a dat Smiley, care l-a provocat pe Bartoș să sară coarda de o sută de ori. Spre surprinderea tuturor, actorul s-a ambiționat și a respectat cerința până la ultima săritură. Bineînțeles, a venit și rândul lui Bartoș să-i testeze lui Smiley pregătirea fizică. Prezentatorul a ieșit din încurcătură cu originalitate când a fost provocat să facă sfoara. După ce n-a mai putut să-și întindă picioarele, Smiley a scos o sfoară din buzunar și a tras de ea cât a putut.

Dansul pe monociclu a devenit floare la ureche în interpretarea originală „Ã¡ la Bartoș”. Provocat de Smiley, Pavel a dansat la braț cu una dintre concurente și cu un picior pe cadrul monociclului.

Pus în fața a zece savarine aduse de Bartoș, Smiley s-a văzut depășit de situație, așa că a chemat întăriri. Întreaga echipă a emisiunii i-a sărit prezentatorului în ajutor, iar savarinele au fost devorate imediat. Revanșa lui Smiley a fost, însă, pe măsură: i-a adus lui Pavel un platou cât toate zilele cu bucate tradiționale din Ardeal. Colegii nu l-au lăsat pe Bartoș la greu, așa că i-au dat mai multe „guri de ajutor”. După un asemenea ospăț, „șefii” s-au apucat de sport în stilul caracteristic: s-au întrecut în tracțiuni cu un singur deget.

Vizi Imre, finalistul de la „Vocea României”, s-a aflat și el în public la show-urile de la Cluj-Napoca, însoțit de iubita sa, Suzana. „Suntem pentru prima oară la show. Eram în trecere prin Cluj și când am auzit de spectacol, am spus că nu trebuie să îl ratăm”, a declarat Vizi. Și în acest weekend baletul coordonat de Edi Stancu a intrat în acțiune și a încins atmosfera la ROMÂNII AU TALENT, ridicând toată sala în picioare.

Caravana ROMÂNII AU TALENT își continuă drumul prin țară și face următoarea oprire la Iași. „Vom fi acolo pe 3 septembrie, la Hotel Unirea, de la ora 10:00. Vă așteptăm, veniți în număr mare. Competiția e puternică, dar știu că și moldovenii au talent, așa că sunt convins că o sa avem ce vedea la Iași”, le transmite Mihai Petre celor care cred în potențialul lor.

Recomandarea video

Mediafax
Distrugeri în lanț la instalații eoliene din România. Investitorii cer intervenția autorităților
Digi24
Controversă după ce edilul Robert Negoiță a fost testat antidrog de protestatarul Marian Ceaușescu. Expert: Rate prea mari de eroare
Cancan.ro
Ei sunt cei 10 finaliști Eurovision România 2026. TVR a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
Prosport.ro
FOTO. Una dintre cele mai frumoase sportive a trădat SUA pentru China! A ales să concureze la Jocurile Olimpice pentru țara părinților nu pentru țara ei natală
Adevarul
„Sultanul“ Erdogan își pregătește fiul pentru a prelua conducerea Turciei. Scenarii pe culoarele puterii de la Ankara
Mediafax
Misiune istorică. O rachetă europeană a decolat spre spațiu cu 32 de sateliți la bord
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
„Răspunsul NATO va fi devastator”. Rutte spune ce se va întâmpla în cazul unui război cu Rusia
Cancan.ro
Primele imagini de la priveghiul lui Sorin și a Dianei Iacob 😢 Obiectul pe care l-a pus familia în sicriul cu trupul neînsuflețit al fetiței lor
Ce se întâmplă doctore
Amalia Năstase, de nerecunoscut după ce a pierdut lupta cu kilogramele în plus! Ce dietă strictă urmează
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
Cel mai familist model Dacia (facelift 2026) poate fi comandat în România. În duel direct cu Citroen
Descopera.ro
O navă spațială dispărută de 60 de ani ar fi fost regăsită!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
„Pierderile sunt teribile”: Câți soldați ruși au murit pe frontul din Ucraina?