Prima pagină » Magazin » Serialul Friends se întoarce în luna mai, după 16 ani. Anunțul făcut de HBO

Serialul Friends se întoarce în luna mai, după 16 ani. Anunțul făcut de HBO

Magazin
Serialul Friends se întoarce în luna mai, după 16 ani. Anunțul făcut de HBO

Vești minunate pentru fanii serialului FRIENDS.

Vedetele din „Friends” se reîntâlnesc într-un nou episod realizat pentru HBO Max. Serialul „Friends” a fost difuzat timp de 10 sezoane, începând din 1994, iar ultimul episod a avut 52.5 milioane de telespectatori doar în Statele Unite.

Noul episod va fi difuzat pe platforma HBO Max, a cărei lansare este programată pentru luna mai, notează MEDIAFAX.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry şi David Schwimmer vor fi în noile scene filmate.

Perry este cel care a dat vestea fanilor distribuind într-o reţea socială o fotografie cu distribuţia serialului din anii ´90 cu explicaţia „It’s happening” (Se întâmplă).

Toţi colegii săi au distribuit aceeaşi postare. Noul episod nu are scenariu şi nici titlu.

„Cred că putem vorbi despre momentul în care se reîntâlnesc toţi- îi readucem la un loc pe David, Jennifer, Courteney, Matt, Lisa şi Matthew pentru un episod special care va fi difuzat împreună cu toate episoadele vechi”, a arătat Kevin Reilly, responsabil cu conţinutul viitoarei platforme.

Serialul „Friends” a fost difuzat din 1994 până în 2004. Ultimul episod a avut 52.5 milioane de telespectatori doar în Statele Unite, cea mai mare audienţă a unui episod dintr-un serial al deceniului.

Serialul a găsit un nou public în perioada în care a fost disponibil pe platforma Netflix, unde a fost al doilea cel mai urmărit serial în 2018.

Zvonurile privind posibilitatea realizării unui nou episod special au apărut în luna octombrie, când Aniston a distribuit o fotografie în care actorii apăreau împreună.

HBO Max a cumpărat drepturile de difuzare pentru toate episoadele de până acum pentru 425 de milioane de dolari, arată BBC.

Actorii sunt implicaţi şi în producţia noului episod. Fiecare ar primi câte 2,5 milioane de dolari pentru apariţia în noile scene filmate, arată Variety.

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
O țară din Europa face pregătiri în caz de război cu Rusia