Prima pagină » Magazin » Surpriza lui Robbie Williams pentru fanii din România la mai bine de o lună de la concertul de la București. Ce a postat pe pagina sa de Facebook

Surpriza lui Robbie Williams pentru fanii din România la mai bine de o lună de la concertul de la București. Ce a postat pe pagina sa de Facebook

Imagini spectaculoase de la concertul susținut de Robbie Williams, pe 17 iulie, în Piața Constituției din București, au fost publicate pe pagina oficială de Facebook a artistului, dar și pe site-ul cântărețului.

Peste 60.000 de spectatori au participat la concertul susținut de Robbie Williams în Piața Constituției din București, care a făcut parte din turneul internațional „Let Me Entertain You”. Acesta a fost primul concert susținut de celebrul cântăreț în România, iar fanii, adunați în număr mare, nu l-au dezamăgit și s-au bucurat din plin de show-ul artistului.

Pe pagina de pe rețeaua de socializare Facebook a cântărețului, a fost publicat, vineri, o înregistrare video, în care sunt prezentate imagini cu fanii din România care s-au distrat la concertul său de la București. Înregistrarea a devenit rapid virală, fiind distribuită de peste 4.000 de utilizatori și bucurându-se de aproximativ 20.000 de aprecieri („like”-uri).

Filmul este însoțit de mesajul „Hello, is anybody there?” („Salut, este cineva acolo?”).

Robbie Williams a susținut, pe 17 iulie, primul său concert în România și, încă de la debutul show-ului – care a fost unul energic și plin de momente de neuitat -, s-a arătat surprins de numărul mare de spectatori prezenți, mărturisind că nu se aștepta să fie atât de cunoscut în țara noastră.

Scena pe care a urcat Robbie Williams a măsurat 57 de metri lungime și 30 de metri adâncime, iar întreaga producție a fost pregătită de 300 de membri ai staff-ului și 150 de mașiniști, paza fiind asigurată de 600 de agenți de securitate.

Concertul lui Robbie Williams a făcut parte din turneul internațional „Let Me Entertain You”, care se desfășoară în peste 10 țări.

Turneul „Let Me Entertain You” a debutat pe 25 martie, la Madrid, și a mai inclus show-uri în orașe precum Barcelona (26 martie), Paris (30 martie), Moscova (12 aprilie), Bratislava (18 aprilie) și Tel Aviv (2 mai). Seria de concerte include cele mai cunoscute și de succes cântece ale lui Robbie Williams.

Robbie Williams, în vârstă de 41 de ani, s-a bucurat de un succes uriaș după ce a părăsit grupul Take That, lansând o serie de albume și de single-uri precum „Angels” și „Millennium” și semnând un contract cu casa EMI în 2002, în valoare de mai multe zeci de milioane de dolari. Însă, în momentul în care albumul său „Rudebox” a fost lansat în 2006 – urmat de „Reality Killed the Video Star” în 2009 -, Robbie Williams era considerat o prezență tot mai ștearsă în peisajul muzicii pop britanice și eșuase în încercarea sa de a se impune pe piața muzicală americană.

În 2010, Robbie Williams s-a reunit cu foștii lui colegi din grupul Take That, alături de care a înregistrat albumul de mare succes „Progress”, promovat printr-un turneu extrem de profitabil în 2011. Cântărețul spune că această experiență l-a ajutat să își recapete încrederea în propriile forțe, convingându-l de faptul că încă mai poate să aibă succes susținând concerte pe stadioane mari, în calitate de artist solo.

Artistul britanic și-a lansat cel de-al șaptelea album de studio, „Under the Radar Volume 1”, la începutul lunii decembrie 2014.

Concertul de la București al lui Robbie Williams a fost o producție semnată de Marcel Avram, împreună cu D&D East Entertainment și East European Production.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viitorul mașinilor chinezești în Europa: UE a luat decizia momentului
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
BREAKING! Mario Iorgulescu vrut să se SINUCIDĂ. Mesajul de ADIO lăsat părinților
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Criză în America! Cât a ajuns să coste o banală pizza cu brânză
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Maia Sandu, declarație surpriză: „Aș vota pentru reunirea cu România, dacă s-ar organiza un referendum în acest sens”
Cancan.ro
Câți bani a primit Iustin HVNDS, de la Antena 1, pentru cele doar 3 zile la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Test de cultură generală. Cât timp ar dura să zbori în jurul lumii?