Prima pagină » Magazin » Un bărbat care a amenințat că o va ucide pe Miranda Kerr, arestat de poliția americană

Un bărbat care a amenințat că o va ucide pe Miranda Kerr, arestat de poliția americană

Un bărbat care a amenințat că o va ucide pe Miranda Kerr, arestat de poliția americană
Steven C. Swanson, un bărbat care locuiește în orașul Sandwich din statul american Massachusetts, a fost arestat de poliția federală după ce a amenințat că va lua avionul spre Los Angeles pentru a o ucide pe modelul Miranda Kerr, informează contactmusic.com.

Steven C. Swanson, un bărbat care locuiește în orașul Sandwich din statul american Massachusetts, a fost arestat de poliția federală după ce a amenințat că va lua avionul spre Los Angeles pentru a o ucide pe modelul Miranda Kerr, informează contactmusic.com.

Steven C. Swanson a pledat nevinovat la tribunal, miercuri, în procesul în care este acuzat că a telefonat poliției din Los Angeles, spunându-le polițiștilor că va sosi luna viitoare în acest oraș pentru a o ucide pe Miranda Kerr, un celebru model australian, despre care a spus că este „sufletul (lui) pereche”.

Acuzatul, în vârstă de 52 de ani, despre care presa a afirmat că ar suferi de tulburare bipolară și schizofrenie, a încetat în luna martie să își ia medicamentele care i-au fost prescrise.

În locuința sa, poliția a descoperit multe fotografii cu Miranda Kerr pe frigider, pe cuptorul cu microunde și pe rafturile de cărți din biblioteca sa.

După ce le-a dezvăluit polițiștilor că intenționează să vină la Los Angeles cu două arme de calibrul 45 asupra sa, Steven C. Swanson a fost arestat, deși poliția nu a descoperit acele arme în reședința sa.

Procuratura a cerut tribunalului să impună o cauțiune de 8.000 de dolari. Potrivit avocatului apărării, clientul său a negat toate acuzațiile.

Miranda Kerr, un model al casei Victoria’s Secret, s-a căsătorit în 2010 cu actorul Orlando Bloom, cu care are un băiețel, Flynn, născut în 2011.

Recomandarea video

Mediafax
Crește din nou mortalitatea infantilă în România. Investițiile în sănătate sunt în continuare scăzute
Digi24
Surse WSJ dezvăluie că Emiratele Arabe Unite au lovit direct Iranul, fără să revendice atacurile
Cancan.ro
Primele imagini cu Cabral și Andreea, după ce s-a aflat despre DIVORȚ‼️ Încă trăiesc împreună, dar își fac viața separat. Au renunțat amândoi la verighete și...😲 😲
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață. Cum a venit la filmări soția lui Victor Cornea
Adevarul
Planul lui Nicușor Dan pentru un nou guvern. Bolojan și Grindeanu, variante excluse de prim-ministru - SURSE
Mediafax
Situație fără precedent într-o țară: 50 de orașe sufocate de temperaturi extreme
Click
Câștigau 2.300 de euro în Olanda, dar au ales să revină în România. Motivul pentru care un cuplu a renunțat la viața din străinătate: „Am rămas șocați când am venit”
Digi24
De ce nu mai înaintează soldații ruși pe frontul din Ucraina? Principala problemă a armatei ruse pe care Putin nu a reușit să o rezolve
Cancan.ro
Elena Mateescu anunță urgia care lovește România. Vin ploi puternice, tunete și lapoviță la munte
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Raluca Bădulescu în costum de baie și fără perucă. Imagini rare cu vedeta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Când se deschide Transfăgărășan în 2026. Autoritățile au început deja deszăpezirea „celui mai frumos drum din lume”
Descopera.ro
După jumătate de secol, flăcările de la „Porțile Iadului” s-ar putea stinge
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Măria mea se tăvălea cu un tip în patul nostru matrimonial
Descopera.ro
De ce simți imediat dacă îți place de cineva? Explicația din neuroștiință!