Prima pagină » Magazin » Un membru al trupei care a câștigat premiul Grammy pentru albumul anului, spitalizat de urgență din cauza unui cheag pe creier

Un membru al trupei care a câștigat premiul Grammy pentru albumul anului, spitalizat de urgență din cauza unui cheag pe creier

Un membru al trupei care a câștigat premiul Grammy pentru albumul anului, spitalizat de urgență din cauza unui cheag pe creier
Ted Dwane, basistul trupei britanice Mumford & Sons, a fost spitalizat de urgență luni pentru a suporta o intervenție pe creier din cauza unui cheag sangvin, informează hollywoodreporter.com.

Ted Dwane, basistul trupei britanice Mumford & Sons, a fost spitalizat de urgență luni pentru a suporta o intervenție pe creier din cauza unui cheag sangvin, informează  hollywoodreporter.com.

În urma acestui incident, trupa britanică a fost nevoită să își anuleze toate cele trei concerte sold out pe care le avea programate în această săptămână în Statele Unite.

Grupul britanic a anunțat că își va reprograma concertele pe care urma să le susțină în această săptămână la Dallas (11 iunie), The Woodlans (12 iunie) și New Orleans (13 iunie). Potrivit unui comunicat postat pe site-ul formației, biletele pentru aceste concerte vor fi valabile pentru show-urile viitoare, care vor fi anunțate în curând. Trupa nu a anulat sau amânat alte concerte.

„Ted Dwane nu se simțea bine de câteva zile și are parte de o îngrijire medicală excelentă. Am primit asigurări că se va vindeca foarte repede după operație. Îi dorim cu toții însănătoșire grabnică”, se afirmă în același comunicat.

Trupa Mumford & Sons a fost recompensată în luna februarie cu un premiu Grammy la categoria „albumul anului”, pentru materialul discografic „Babel”, și are programat un concert la Festivalul Bonnaroo, sâmbătă seară.

Grupul va cânta și la celebrul Festival Glastonbury din Marea Britanie, pe 30 iunie, și va fi cap de afiș la Festivalul Lollapalooza din Chicago în această vară.

După ce a vândut 600.000 de copii în Statele Unite în prima săptămână după lansare, albumul „Babel” a petrecut cinci săptămâni pe primul loc în topul Billboard 200.

Mumford & Sons este o trupă britanică înființată în 2007, al cărei album de debut, intitulat „Sigh No More”, lansat la sfârșitul anului 2009, s-a bucurat de mare succes.

Recomandarea video

Mediafax
Ce să mănânci după Revelion: 8 alimente care te ajută să te refaci mai repede (hidratare, energie, stomac liniștit)
Digi24
„În câteva secunde, tavanul era în flăcări”. Mărturiile supraviețuitorilor incendiului din barul elvețian: „Panică totală, lumea urla”
Cancan.ro
Ce a scris un român pe salata boeuf, de Revelion? Invitații au rămas mască 😲 😲 😲
Prosport.ro
Simona Halep a petrecut Revelionul în a doua ei casă și s-a declarat impresionată! Momente de neuitat pentru „Simo”
Adevarul
Cadou de 200.000 de euro la majoratul fiicei unui afacerist din Sibiu, într-un eveniment plin de fast
Mediafax
Cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți în „coșmarul” de Anul Nou din Elveția. Martor: „În câteva zeci de secunde, tot tavanul era în flăcări. Totul era din lemn”
Click
Impozitul pe casă explodează în 2026. Formula simplă care îți arată exact cât vei plăti
Digi24
Un bastion costisitor la frontiera UE. Ce se va întâmpla cu cea mai mare armată a Europei când războiul contra Rusiei se va încheia
Cancan.ro
A murit de Revelion! Elena Lasconi e devastată. Doliu imens
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Ce au observat cercetătorii după ce au reconstituit fața lui Homo erectus?