Prima pagină » Magazin » Un portal de călătorie le oferă străinilor 15 motive – fără frunză – pentru a vizita România

Un portal de călătorie le oferă străinilor 15 motive – fără frunză – pentru a vizita România

Un portal de călătorie le oferă străinilor 15 motive - fără frunză - pentru a vizita România
Portalul travelforsenses.com publică un material intitulat ''15 motive să vizitezi România în 2015''. ''Faceți-vă bagajele și plecați în România în următoarea voastră escapadă. România vă va surprinde: are 7 monumente în patrimoniul UNESCO, priveliștile îți taie răsuflarea, are o cultură și tradiții bogate, oamenii sunt prietenoși, iar mâncarea e gustoasă'', e descrierea pe care portalul o face țării noastre.

Sursa enumeră apoi obiectivele recomandate din România: Sighișoara, Delta Dunării, satul Viscri (unde prințul Charles are o casă), București, Mănăstirea Voroneț, Sfinxul din Bucegi, Castelul Peleș, Transfăgărășanul, Sarmizegetusa Regia, Sibiu, Cimitirul Vesel din Săpânța, Marea Neagră, Peștera Urșilor din Apuseni, sculptura în piatră a lui Decebal și Castelul Bran.

Portalul publică și câte o fotografie reprezentativă din fiecare loc, prezentând un peisaj din Apuseni, pelicanii din Deltă, biserica fortificată din Viscri, Centrul vechi al Bucureștiului, Turnul Sfatului din Sibiu sau stalagmitele din Peștera Urșilor.

Deși a fost publicat de doar două zile, articolul despre România a strâns peste 25.000 de Like-uri, semn că cititorii site-ului apreciază frumusețile țării noastre. Totuși, există și un cititor român nemulțumit de faptul că Alba Iulia nu se regăsește pe lista recomandărilor.

Recomandarea video

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep a dezvăluit cine i-a fost, de fapt, alături după retragerea din tenis
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Cum a reușit JD Vance să facă pace între Donald Trump și Elon Musk. Riscurile unei alianțe renăscute ce ar putea distruge mișcarea MAGA
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Modelul Dacia care i-a cucerit pe olandezi. THE BEST în categoria „Value for money”
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Reactoarele de fuziune ar putea crea particule de materie întunecată