Prima pagină » Magazin » Un tânăr dă sfaturi despre cum să agăți fete pe plajă în Vamă: „Ieși dimineața. Atunci sunt toate bete”

Un tânăr dă sfaturi despre cum să agăți fete pe plajă în Vamă: „Ieși dimineața. Atunci sunt toate bete”

Adrian Popa
„Cartea" lui Claudiu, „Ghidul de agățat în Vamă Veche", are doar opt pagini, însă acestea sunt „concentrate".

El explică cum abordezi femeile în funcție de oră și le împarte în trei categorii: fițoase, hipioate și „bete lemn”.

„M-am apucat să scriu această carte pentru că m-am săturat să mă întrebe lumea cum reușesc în fiecare an să fiu cu minimum 15 femei pe lună, asta dacă rezist două zile cu una. E foarte simplu. Ține de strategie, abordare, antrenament și replici”, scrie Claudiu Vamaiotu’, care a publicat documentul pe un site de anunțuri.

„Cartea” lui Claudiu, „Ghidul de agățat în Vamă Veche”, are doar opt pagini, însă acestea sunt „concentrate”. Iată care sunt cele trei capitole:

Capitolul 1 – Agățatul de seară: „Ești cu o gașcă? Scapă de ea. Mai bine să pari boemul singuratic. Ai țintit un grup de tipe? Beau? Foarte bine. Încearcă să ai în vizor două tipe din grup. (…) Nu te duce ca bolovanul la cea mai bună. Tu vânează tipa drăguță, cuminte, mai vulnerabilă, aia cu ochi de căprioară care vrea îmbrățișare și poezie. Te uiți când la ea, când la lume, caută-i privirea. Când vă intersectați dă-i un zâmbet. Tâmp. Din zâmbet, în mirare, te duci și îi spui: ‘Scuze, credeam că ești o colegă de liceu'”.

Capitolul 2 – Agățatul fetelor în zori: „Dimineața ieși la agățat dacă stai prost cu încrederea în tine. Atunci sunt toate bete pe plajă. Sunt două categorii: alea prea bete să le mai agațe cineva, alea care au refuzat tot, așa că dacă te refuză și pe tine du-te-n Stuff. Că le vezi dormind în cerc. Nu le agăți, le iei de pe plajă, le iei de un picior și le tragi în cort, la cazare le tragi ușor. Ideea e să nu le grăbești, ca apoi ți-a picat toată treaba”.

Capitolul 2 –  Sfaturi pentru orele prânzului: „Pe astea le agăți dacă arăți bine, dacă ești interesant sau boem. Știi cu chitara? Dă-i ceva acustic lângă niște tipe. În glumă le întrebi: ‘Vreti o piesă anume?’ Le-ai prins aici”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Euractiv: Nicușor Dan „Eroul de ieri al UE este azi un zero în stil MAGA”
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Amendă de 100.000 de lei pentru românii care fac asta în propria curte. Mulți proprietari nu știu regula
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
„Din doi săraci nu faci unul bogat”. Primăriile de la sat, în situații imposibile după „eficientizare”
Mediafax
Cel mai slab rezultat din istorie pentru titlurile de stat
Click
Cu ce sumă amețitoare se vinde fostul local al actorului Florin Călinescu: „Aici găseai cei mai buni papanași din București”. De ce a renunțat la afacere
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
BOMBĂ! Cabral Ibacka, relație secretă cu un model Playboy cu origini africane
Ce se întâmplă doctore
Camelia Pătrășcanu nominalizează zodia care se va îmbogăți până pe data de 1 iunie 2026
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
De ce nu mai apar trupe precum Metallica sau Nirvana. Cum au schimbat internetul și algoritmii cultura muzicală