Prima pagină » Magazin » VIDEO. A dat o avere pentru 7 euro

VIDEO. A dat o avere pentru 7 euro

VIDEO. A dat o avere pentru 7 euro
Un bărbat din California a vândut din greșeală, contra sumei de 7,5 euro, un inel cu diamant a cărui valoare reală depășea 17.000 de euro, relatează 7sur7.be.

Un bărbat din California a vândut din greșeală, contra sumei de 7,5 euro, un inel cu diamant a cărui valoare reală depășea 17.000 de euro, relatează 7sur7.be.

Potrivit sursei citate, bijuteria fusese ascunsă de soția americanului într-o cutie de bijuterii, unde copiii nu puteau ajunge. Bărbatul nu a știut însă și, crezând că este goală, a vândut cutia în timpul unui târg organizat în cartier.

„Eu eram la spital, tocmai născusem”, a povestit Racquel Cloutier. „Soțul nu a știut că înainte de a pleca spre maternitate mi-am scos inelul de logodnă de pe deget. Am vrut să fie într-un loc sigur”, mai spus ea, adăugând că a observat dispariția cutiei de bijuterii abia când s-a întors acasă.

„Mi-a zis că a vândut-o (…). Imediat am izbucnit în lacrimi”, a mărturisit femeia.

Cei doi soți au încercat să îl găsească pe cel care a cumpărat cutia de bijuterii, însă fără niciun rezultat. Totuși, Racquel s-a arătat încrezătoare că într-o zi și-ar putea recupera inelul de logodnă.

„Încerc să fiu optimistă (…). Eu nu aș fi păstrat niciodată o asemenea bijuterii dacă aș fi găsit-o. Dacă ești cinstit, fii până la capăt”, a spus ea în cele din urmă.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
I-au ademenit, i-au drogat și i-au ucis! Cuplu de ROMÂNI, condamnat în Anglia
Digi24
Alertă la Costinești după ce pe plajă a fost descoperit un obiect suspect
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
FOTO. Antonela, iubita mult mai tânără a milionarului Arpad Paszkany, în jacuzzi
Adevarul
Criza de la Cernavodă și capcana orelor de vârf: obiceiul banal care umflă factura între 19:00 și 23:00
Mediafax
ANALIZĂ Cum îl ajută pe Putin PROBLEMELE cu care se confruntă România
Click
De ce vezi curieri nepalezi cu geci și mănuși la temperaturi de 40°C. Explicația este surprinzătoare
Digi24
Șoferul care a ucis doi oameni la Brașov a fost reținut. Anunțul Poliției despre starea lui de sănătate în timpul accidentului
Cancan.ro
Explicația halucinantă a pensionarului SRI despre Anna. Cum a încercat 'Romeo' de pe Transfăgărășan să iasă basma curată după ce familia l-a luat la întrebări
Ce se întâmplă doctore
Cu ce se ocupă acum Marina Dina, fosta asistentă TV a lui Mihai Morar de la Antena Stars. S-a retras din televiziune în 2010
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce avem gene?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULIŞOR: – Tată, ce trebuie să vând pentru a-mi cumpăra mașini, iahturi...
Descopera.ro
Sunetul dintre lumi: 30 de ani de la intrarea în veșnicie a maestrului Sergiu Celibidache