Prima pagină » Magazin » VOCEA ROMÂNIEI. Cele mai bune momente de la ProTv în imagini

VOCEA ROMÂNIEI. Cele mai bune momente de la ProTv în imagini

VOCEA ROMÂNIEI a întregit marți seara echipa semifinaliștilor. După ce Marius Moga și Loredana și-au trimis concurenții în ringul vocilor, formula completă a celor care ajung în semifinala show-ului de la ProTV, de vineri, 14 decembrie, este următoarea:

VOCEA ROMÂNIEI a întregit marți seara echipa semifinaliștilor. După ce Marius Moga și Loredana și-au trimis și ei concurenții în ringul vocilor, formula completă  a celor care ajung în semifinala din 14 decembrie este următoarea:  Silviu Pașca, Tibi Scobiola, Laurian Manta, Julie Mayaya, Fely Donose, Vizi Imre, Cristi Nistor și Ciprian Teodorescu.

Cea de-a patra ediție live a emisiunii VOCEA ROMÂNIEI transmisă de ProTv a început în forță, cu un show oferit de Smiley și câțiva dintre foștii săi concurenți pe ritmurile piesei Wolly Bully.

Emoțiile au început să își facă loc odată cu intrarea pe scenă a primului concurent. Ciprian Teodorescu din echipa Loredanei a fost cel care a dat startul competiției cu piesa „Have you really loved a woman” a lui Bryan Adams.

AICI POȚI ASCULTA CUM A CÂNTAT CIPRIAN TEODORESCU PIESA HAVE YOU REALLY LOVED A WOMAN LA VOCEA ROMÂNIEI

„Interpretarea ta a fost ca o atingere de pană” i-a spus Smiley, în timp ce Loredana a fost impresionată de grația cu care Ciprian a cântat această piesă. La final concurentul a ținut să specifice că acest cântec a fost o dedicație specială pentru soția lui, care își aniversa ziua de naștere.

Cel de-al doilea concurent al serii a fost Robert Reamzy din echipa lui Marius Moga. Alegerea lui de a cânta din nou pe scena de la VOCEA ROMÂNIEI o piesa a lui Michael Jackson a fost taxată de antrenori, care își doreau să vadă și altceva din partea lui.

AICI POȚI ASCULTA CUM A CÂNTAT ROBERT REAMZY ÎN A PATRA EDIȚIE LIVE A SHOW-ULUI VOCEA ROMÂNIEI

„Vreau să te descopar și dincolo de Michael Jackson. Sunt convinsă că există ceva foarte valoros dincolo de asta”, i-a spus Loredana.

„Am singura fată din România care dă cel mai tare rap. Ea e fata pe care am așteptat-o” a spus Loredana despre Ana Maria Alexie.

ASCULTĂ AICI CUM A CÂNTAT ANA MARIA ALEXIE MELODIA LOOK AT ME NOW PE SCENA DE LA VOCEA ROMÂNIEI

Abordarea și felul în care a cântat i-a uimit pe toți cei patru antrenori, Moga sugerându-i tinerei chiar un duet cu Silviu Pașca.

Cezar Dometi a mizat pe o balada rock, „I”m still loving you” a celor de la Scorpions, iar laudele din partea antrenorilor nu au întârziat să apară.

ASCULTĂ AICI CUM A CÂNTAT CEZAR DOMOTI MELODIA CELOR DE LA SCORPINS LA VOCEA ROMÂNIEI

„Pentru mine ești un spectacol vocal” i-a mărturisit Smiley, iar Loredana l-a completat: „Ai o tensiune interioară pe care trebuie să o păstrezi. Indiferent de ce se va întâmpla în concurs, trebuie să mergi mai departe!”.

Următorul pe lista celor care au urcat marți seara pe scena de la VOCEA ROMÂNIEI a fost Teodor Manciulea, juniorul din echipa Loredanei. Prestația lui a ajuns direct la inima antrenoarei sale. „Sunt extrem de impresionată de tine. Bravo! Mi-ai demonstrat că poți să îți stăpânești emoțiile”, i-a mărturisit ea.

Vizi Imre a bătut la porțile Raiului, iar acestea s-au și deschis pentru el. „Knocking on Heaven”s Door” e piesa cu care acesta a impresionat marți seara jurații de la VOCEA ROMÂNIEI.

ASCULTĂ AICI CUM A CÂNTAT VIZI IMBRE KNOCKUNG ON HEAVEN’S DOOR LA VOCEA ROMÂNIEI, SEZONUL 2

„Tu te-ai născut talentat, dar cel mai mult îmi place la tine că muncești. Dacă ți se dă ceva de făcut, tu faci!”, i-a spus antrenorul său, Marius Moga. „Vizi, tu ai o energie extraordinară și se vede că ești un om bun și pozitiv prin tot ceea ce faci” au fost și remarcele Loredanei.

„Acum ori niciodată!”, acesta a fost principiul după care s-a ghidat Cristi Nistor pe scena de la VOCEA ROMÂNIEI.

AICI POȚI ASCULTA CUM A CÂNTAT CRISTI NISTOR MELODIA IT’S MY LIVE A LUI BON JOVI PE SCENA DE LA VOCEA ROMÂNIEI

Show-ul lui a avut însă efectul scontat. „Cânți cu o lejeritate extraordinară. Cânți ca și când ai bea apă! Indiferent ce piesă trebuie să cânți, intri în lumea ta și faci spectacol. Ai o energie care ne înnebunește!” a declarat antrenoarea sa, Loredana.

Ultimul concurent al serii a fost Fely Donose. Concurenta de la VOCEA ROMÂNIEI a urmat ad literam titlul piesei pe care a cântat-o, „Don”t let go” și nu s-a lăsat până nu i-a impresionat pe toți cei patru antrenori. „Ai o voce splendidă” i-a spus Horia Brenciu, Loredana i-a mărturisit că i-a plăcut mai mult ca niciodată prestatia ei, iar Moga a conchis: „Sunt mândru când te aud cântând așa frumos!”.

Momentele special nu au lipsit nici în această ediție a emisiunii VOCEA ROMÂNIEI. Horia Brenciu a venit pe scenă însoțit de câțiva dintre foștii săi concurenți. „Get out of my dreams” e piesa pe care antrenorul a ales-o pentru echipa sa.

Marius Moga și concurenții săi au ales să cânte o piesă pe care Marius a compus-o special pentru această seară – „Continua”, versurile fiind un îndemn adresat fiecăruia dintre concurenți de la VOCEA ROMÂNIEI: acela de a-și urma visul și de a merge mai departe pe drumul pe care și l-au ales.

Loredana și echipa ei au avut un mesaj clar: „Simply the best”! Prestația lor a ridicat sala în picioare și toată lumea a început să danseze.

Rusoiacele de la t.A.T.u, reunite special pentru prezența la VOCEA ROMÂNIEI au cântat hit-urile care le-au făcut celebre: „All the things she said” și „It”s all about us”.

Marți seara, primul cuvânt a fost însă al publicului, care a decis ca Ciprian Teodorescu și Fely Donose să meargă direct în semifinală. Loredana a avut de ales între Cristi Nistor și Ana Maria Alexie, alegându-l pe Cristi pentru etapa următoare, iar Marius Moga a trebuit să decidă între Vizi Imre și Robert Reamzy, primul dintre cei doi ocupând în cele din urmă un loc în semifinală.

O singura ediție a mai rămas până la aflarea marelui câștigător al celui de-al doilea sezon de VOCEA ROMÂNIEI. Vineri, 14 decembrie, se va disputa semifinala show-ului de la ProTV, urmând ca în a doua zi de Crăciun, pe data de 26 decembrie să se difuzeze finala de la VOCEA ROMÂNIEI.

Recomandarea video

Mediafax
Europa 2026: previziuni salariale, țările cu cele mai mari creșteri. România și Ucraina, singurele pe minus
Digi24
Cea mai scăzută temperatură de pe Pământ în acest moment. Zilele următoare sunt prognozate și -60 de grade Celsius
Cancan.ro
Ce mâncau Nicolae și Elena Ceaușescu în prima zi de Crăciun. Meniul strict era făcut cu o zi înainte
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Indignarea unui muncitor român stabilit în Spania, după ce i s-a oferit un salariu de 1.800 euro: „Nu acceptați aceste mizerii”
Mediafax
Cod portocaliu de viscol în zona de munte din județele Hunedoara și Caraș-Severin
Click
Trei zodii își rescriu destinul de la început de an. Ianuarie le schimbă viața în bine, renasc din propria cenușă
Digi24
A murit Pat Finn. Actorul din serialele „Seinfeld” și „Friends” avea 60 de ani
Cancan.ro
-17 grade Celsius în România. Pe ce dată vine "iarna secolului", potrivit meteorologilor Accuweather
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia deschide comenzile noului Spring pe piețele vest-europene. România încă vinde vechea generație
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Pământul ar fi putut fi devastat de explozii spațiale „invizibile”