Prima pagină » Știri politice » ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Mihail Neamțu, pe locul doi cu 30,2 %, candidatul USL Flavius Măduța a obținut 51,7%

ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Mihail Neamțu, pe locul doi cu 30,2 %, candidatul USL Flavius Măduța a obținut 51,7%

ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Mihail Neamțu, pe locul doi cu 30,2 %, candidatul USL Flavius Măduța a obținut 51,7%
Președintele Noua Republică, Mihail Neamțu, s-a clasat pe locul al doilea în cursa pentru un mandat de deputat în Colegiul 1 din Arad, obținând 30,2 la sută din voturi, în timp ce contracandidatul său de la USL Flavius Măduța a obținut 51,7 procente, conform rezultatelor parțiale furnizate de BEJ.

Președintele Noua Republică, Mihail Neamțu, s-a clasat pe locul al doilea în cursa pentru un mandat de deputat în Colegiul 1 din Arad, obținând 30,2 la sută din voturi, în timp ce contracandidatul său de la USL Flavius Măduța a obținut 51,7 procente, conform rezultatelor parțiale furnizate de BEJ.

Potrivit Biroului Electoral Județean (BEJ) Arad, la ora 7.00 în județ erau numărate voturile pentru Camera Deputaților din 168 de secții din cele 439, respectiv 38,2 la sută, transmite corespondentul MEDIAFAX.

În Colegiul 1 pentru Camera Deputaților, în care au fost centralizate datele din 41,6 la sută dintre secțiile de votare, pe primul loc în opțiunile alegătorilor este Flavius Măduța (USL), care a obținut 51,7 la sută din voturi, în timp ce președintele Noua Republică, Mihail Neamțu, se află pe locul al doilea, cu 30,2 procente.

În Colegiul 2, unde au fost centralizate datele din 43,5 la sută dintre secții, Lia Ardelean (USL) conduce cu 42,8 la sută, în timp ce fostul ministru al Muncii Claudia Boghicevici este pe locul al doilea, cu 36,6.

În Colegiul 3 au fost centralizate datele din 40,6 la sută dintre secții, pe locul întâi fiind președintele organizației municipale a PNL, Florin Galiș (USL), cu 43,1 procente, în timp ce președintele PDL Arad, Gheorghe Seculici (ARD), se află pe locul al doilea în opțiuni, cu 31,6 procente.

În Colegiul 4 au fost centralizate doar 25 la sută din secții, iar pe primul loc este Mihăiță Calimente (USL), cu 44,3 procente, în timp ce fostul prefect Călin Bibarț (ARD) a obținut 19,7 la sută, fiind clasat pe locul al doilea.

În Colegiul 5 pentru Camera Deputaților, Ciprian Luca (USL) conduce, având 54,8 la sută din voturi, iar vicepreședintele CJ Arad Eusebiu Pistru este pe locul doi în opțiuni, cu 25,8 procente. În acest colegiu au fost centralizate doar 12,2 la sută dintre secții.

În Colegiul deputațial 6, unde au fost numărate voturile din jumătate dintre secții, președintele PSD Arad, Dorel Căprar (USL), a obținut 52,7 procente, iar contracandidatul de la ARD, Marius Gondor, se află pe locul doi, cu 22,3 la sută.

În Colegiul deputațial 7 au fost centralizate voturile din 61,7 la sută dintre secții, iar Iustin Cionca (ARD) se află pe primul loc, cu 33,3 procente, în timp ce Avram Crăciun (USL) este pe locul al doilea doi, cu 32,3 procente.

În județul Arad, conform rezultatelor parțiale de la ora 7.00, cele mai multe voturi pentru Camera Deputaților au fost obținute de USL, respectiv 45,15 procente, în timp ce ARD a obținut 29,25 la sută.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vești proaste. Meteorologii anunță că perioada cu vreme foarte rece se prelungește, în unele zone ar putea ninge
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii! Cătălin Măruță, OUT de la Pro TV 😲 Când va fi difuzată ultima emisiune, de fapt
Prosport.ro
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Adevarul
Rusia se oferă să “ajute” America să obțină Groenlanda
Mediafax
Criza din Iran zguduie marile puteri. Ce ar însemna căderea regimului pentru Putin, Trump și Orientul Mijlociu
Click
Cutremur la PRO TV! Dispare emisiunea lui Măruță, după 18 ani. Când va avea loc ultima ediție
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Această cerșetoare era, în urmă cu mulți ani, una dintre cele mai faimoase femei. Acum, a ajuns de nerecunoscut 😲
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
De ce au fost interziși câinii în Antarctica?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Există un singur loc pe Pământ unde atât Omul de Neanderthal, cât și oamenii moderni au creat artă rupestră