Prima pagină » Știri politice » Deputatul AUR Tiberiu Claudiu Barstan: Partidul nostru n-a avut nicio implicare în acest protest. E regretabil că au fost și victime

Deputatul AUR Tiberiu Claudiu Barstan: Partidul nostru n-a avut nicio implicare în acest protest. E regretabil că au fost și victime

Deputatul AUR Tiberiu Claudiu Barstan a declarat marți în fața jurnaliștilor la ieșirea de la audieri că partidul său nu a avut implicații la protestul de duminică, soldat cu rănirea mai multor jandarmi și participanți. „Noi am demonstrat de-a lungul timpului la protestele care le-am organizat n-au fost violențe, n-au fost acte care să depășească cadru legal.”, a spus deputatul care a participat și el la protest.

„Vreau să mai spun că partidul nostru, din ce cunosc și ce știu n-a avut nicio implicare în acest protest. E regretabil că au fost și victime. Noi am demonstrat de-a lungul timpului la protestele care le-am organizat n-au fost violențe, n-au fost acte care să depășească cadru legal. A susținut tot timpul că lucrurile se pot rezolva și prin dialog, și prin comunicare.”, a spus Barstan.

Deputatul AUR spune că s-a întâlnit întâmplător cu alți colegi de-ai săi la protest.

„Ne-am întâlnit când eram spre plecare de acolo. Am fost la marginea protestului. De acolo am și făcut materialele pe care le-am filmat.”, a mai completat parlamentarul.

„Avem instituții ale statului, sper să facă lumină. … Prezența mea a fost acolo în jur de 30-40 minute. … V-am spus am fost în calitate cetățean. N-am să zic, n-am primit o direcție de absolut nimeni. Am fost ca persoană civică, atât mai mult, n-am ce să vă declar.”a încheiat deputatul AUR.

foto: captură video

CITIȚI ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul prinț Andrew, fratele regelui Charles, reținut în Marea Britanie. BBC: Este suspectat de abuz în funcție publică
Digi24
Alertă în Marea Britanie. Cum acționează bandele de infractori din România și Albania care au terorizat cartierele rezidențiale
Cancan.ro
Cătălin Măruță a dat lovitura, după plecarea de la Pro TV! S-a întâmplat în doar 60 de minute
Prosport.ro
FOTO. Două handbaliste de top de la CSM București se iubesc! Ce au dezvăluit jucătoarele de Sf. Valentin
Adevarul
Miza de la Washington. Poate participarea lui Nicușor Dan la Consiliul Păcii să spele imaginea democrației române după anularea alegerilor?
Mediafax
Două mari mituri despre Brâncuși, făcute praf chiar de ziua Maestrului
Click
Diferența dintre mazărea congelată și cea la borcan. Care e mai sănătoasă
Digi24
Imagini virale: o jurnalistă a intrat beată în direct în timpul transmisiunii de la Jocurile Olimpice. „Nu e nimic rău în asta”
Cancan.ro
Cum își scuză gestul Emil Mortu, românul care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Ce i-a putut spune judecătoarei care se ocupă de cazul lui
Ce se întâmplă doctore
Actrița din Baywatch, diagnosticată cu cancer de sân. Declarațiile sfâșietoare: Nu am cum să mă vindec...
Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Promotor.ro
Michael Schumacher și cele 5 citate care i-au definit cariera de 7 titluri în Formula 1
Descopera.ro
Mormântul pierdut al Cleopatrei, posibil găsit?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -– Te-am văzut în vis, erai dezbrăcată!
Descopera.ro
Sindromul Stendhal: De ce poate frumusețea extremă să devină un pericol pentru sănătate?