Prima pagină » Știri politice » Deputatul PSD Nicolae Bacalbașa, atac SUBURBAN la adresa Elenei UDREA. „Orice profesie a făcut doamna înainte…”

Deputatul PSD Nicolae Bacalbașa, atac SUBURBAN la adresa Elenei UDREA. „Orice profesie a făcut doamna înainte…”

Deputatul PSD Nicolae Bacalbașa a atacat-o dur pe Elena Udrea.

„În ceea ce privește reprezentantul domnlui Băsescu (Eugen Tomac-n.r) vorbind aici, parcă i-au furat portofelul, apoi să mă ierte cu Elena Udrea pe care Băsescu a vrut să o bage pe gâtul națiunii ca președinte de republică, hai să fim serioși. Orice profesie a făcut doamna înainte și chiar dacă cea mai veche profesie din lume, toate profesiile sunt onorabile. La nivelul cultural, că are sânge în instalație, dar nivelul cultural l-am văzut. Dar fiți și dumneavoastră serios, e Parlamentul României.”, a mai precizat deputatul PSD Bacalbașa.

Afirmațiile deputatului PSD au venit după ce Eugen Tomac a precizat în plen că nu e de acord cu indemnizațiile speciale pentru aleșii locali și că PMP va contesta la CCR proiectul de lege.

„Sigur că meseria de politician presupune diplomație, dar atâta viclenie josnică nu mi-am imaginat că poate să încapă în noțiunea extrem de elastică de diplomație. În momentul în care a venit la putere PNL-ul, și PD-ul, toți prefecții au fost dați jos într-o noapte. Politizarea a fost de o duritate extraordinară. Chiar nu vă e rușine așa privindu-mă în ochi? Mă considerați idiot sau mă considerați oportunist care n-o să vă răspundă? În ceea ce mă privește personal, eram director de spital prin concurs, nu am furat în viața mea, stau și acuma la bloc, în apartamentul pe care l-a luat mama, care era doctor la Contagioase, am o mașină veche de 10 ani pe care o conduce nevastă-mea, că nu am două. Sunt foarte mulțumit. Dar în momentul în care am ajuns într-o conjunctură pe care care nu mi-am dorită. că a fost o propunere de nerefuzat, să conduc un Consiliu Judțean, veniturile mele de doctor care făcea zece gărzi pe lună, profesor, șef de clinică și care avea dreptul să lucreze în privat au scăzut la jumătate. (…) Toți acești primari, președinți de Consilii Județene au fost oameni violent limitați în drepturile lor profesionale și în activitățile lor economice”, a afirmat Bacalbașa în Plenul Camerei Deputaților.

Votul final pe Codul administrativ va fi dat luni.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
De ce e periculos să aprindem aragazul ca să ne încălzim? Riscurile intoxicării cu monoxid de carbon
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Cursuri suspendate sau desfășurate online în
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Primele declarații făcute de Nicolas Maduro din închisoare