Prima pagină » Hot Pe Facebook » EXIT POLL CCSB Antena 3 – REZULTATE pentru ALEGERILE PARLAMENTARE 2012

EXIT POLL CCSB Antena 3 – REZULTATE pentru ALEGERILE PARLAMENTARE 2012

REZULTATE EXIT POLL. Se schimbă totul pe scena politică

Ultimele REZULTATE EXIT POLL CCSB la ALEGERILE PARLAMENTARE 2012, publicate de antena3.ro pentru ora 19:30, arată că USL avea 59% din voturile pentru Camera Deputaților și 61% pentru Senat, fiind urmat de ARD, cu câte 17% pentru deputați și 18% pentru senatori.

REZULTATE EXIT POLL. AICI AVEȚI TOATE CIFRELE

UPDATE 19:30 Rezultate parțiale EXIT POLL CCSB la ALEGERILE PARLAMENTARE 2012 la această oră:

CAMERA DEPUTATILOR  

USL   -59%
ARD   -17%
PP-DD   -13%
UDMR  – 5%
PRM –  1%
PER –  1%
PPMT  – 1%
Altul  – 0%
Minoritati  – 3%
 
SENAT

USL  – 61%
ARD – 18%
PP-DD –  13%
UDMR –  5%
PRM  – 1%
PER  – 1%
PPMT  – 15
Altul  – 0%

UPDATE 17: 00 Ultimele rezultate EXIT POLL CCSB la ALEGERILE PARLAMENTARE 2012:

CAMERA DEPUTAȚILOR 

USL –  61%
ARD  – 16%
PP-DD –   12%
UDMR  –  5%
PRM –   1%
PER –   1%
PPMT –  1%
Altul –  0%
Minoritati –  3%
 
SENAT 

USL  – 62%
ARD  – 17%
PP-DD – 13%
UDMR  – 5%
PRM  – 1%
PER   – 1%
PPMT  – 1%
Altul –  0%

UPDATE 15: 30 Ultimele REZULTATE EXIT POLL CCSB la ALEGERILE PARLAMENTARE 2012:

CAMERA DEPUTAȚILOR  

USL  –  63%
ARD –  16%
PP-DD –  12%
UDMR –  4%
PRM  – 1%
PER  – 1%
PPMT –  0%
Altul –  0%
Minorități   3%
     
SENAT  

USL –  65%
ARD –  16%
PP-DD  – 12%
UDMR –  4%
PRM  – 1%
PER  – 0%
PPMT –  0%
Altul –  0%

Ultima oră: NOI REZULTATE. AVEȚI AICI cifrele din EXIT POLL-ul Geopol. Cât mai poate să urce DAN DIACONESCU?

Dan Diaconescu

Rezultatele CCSB, la ora 12.30, pentru CAMERA DEPUTAȚILOR:

USL – 65%
ARD – 15%
PP-DD – 11%
UDMR – 4%
PRM – 1%
PER – 1%
PPMT – 0%
Altul – 0%
Minorități – 3%

Rezultatele CCSB, la ora 12.30, pentru SENAT:

USL – 66%
ARD – 16%
PP-DD – 12%
UDMR – 4%
PRM – 1%
PER – 1%
PPMT – 0%
Altul – 1 %

ANUNȚ DE ULTIMĂ ORĂ FĂCUT DE TRUPA HOLOGRAF CHIAR ACUM! 

Gândul publică REZULTATELE EXIT POLL-ului la ALEGERILE PARLAMENTARE 2012 imediat ce acestea vor fi anunțate.

Pe tot parcursul zilei, pe gandul.info puteți urmări cele mai proaspete informații despre ALEGERILE PARLAMENTARE 2012. Urmărește HARTA INTERACTIVĂ a ALEGERILOR PARLAMENTARE 2012 pentru a afla toate detaliile despre candidații din colegiul tău.

La ALEGERILE PARLAMENTARE 2012, pentru cele 452 de colegii uninominale, 315 pentru Camera Deputaților și 137 pentru Senat s-au înscris 2.451 de candidați aparținând a 12 partide sau alianțe electorale.

REZULTATE ALEGERI PARLAMENTARE 2012. EXIT POLL și informații în timp real: Traian Băsescu a votat

ALEGERI PARLAMENTARE 2012. REZULTATE și EXIT POLL. HARTA INTERACTIVĂ A ALEGERILOR PARLAMENTARE 2012

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Discuții la Cotroceni între Nicușor Dan și magistrații care au decis să vorbească public despre problemele din Justiție
Digi24
EXCLUSIV Avertismentul lui Diaconescu, după ce serviciile secrete americane au dezvăluit planul lui Putin în Europa: „Rusia nu neagă”
Cancan.ro
Marele absent de la înmormântare! Puțini se așteptau ca el să lipsească. În cea mai grea zi din viața ei, Mihaela Rădulescu a mai primit o lovitură dură de la viață
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție de neratat. Imaginile care le-au tăiat respirația italienilor
Adevarul
De ce nu a construit România autostrăzi în anii ’90. Planul celor peste o mie de kilometri în primul deceniu după Ceaușescu
Mediafax
Cozonac tradițional românesc. Rețeta perfectă pentru sărbătorile de iarnă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Pe ce dată trebuie să plătești factura la Digi RCS-RDS, pentru a primit 10% înapoi. Este valabil pentru toți abonații din România
Ce se întâmplă doctore
Cum își păstrează silueta Iulia Vântur. Ce bea în fiecare dimineață? ”Cred că acesta este secretul până la urmă”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mii de șoferi nevinovați au fost amendați din cauza unui radar defect. A funcționat așa timp de 4 ani
Descopera.ro
Caietele secrete ale unui mare om de știință au fost dezvăluite
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Test de cultură generală. Ce au oamenii în comun cu rechinii?