Prima pagină » Știri politice » Gigi Becali candidează la Primăria Capitalei: Vreau câte 10 biserici noi în fiecare sector

Gigi Becali candidează la Primăria Capitalei: Vreau câte 10 biserici noi în fiecare sector

Gigi Becali candidează la Primăria Capitalei: Vreau câte 10 biserici noi în fiecare sector
Planul lui Becali

Gigi Becali a anunțat azi că va construi 60 de biserici noi în București dacă va ajunge primar.

Europarlamentarul Gigi Becali și-a depus, marți, dosarul de candidatură pentru un mandat de primar general al Capitalei, el afirmând că dorește ca în fiecare Sector să fie construite câte 10 biserici, iar el să devină cel mai bun primar din lume, precum Sfântul Vasile cel Mare.

După ce și-a depus candidatura, Becali a spus că dorește ca în fiecare Sector să fie câte 10 biserici noi, adică 60 de biserici noi la nivelul Capitalei, pentru ca oamenii să aibă unde să se roage.

Becali a spus că următoarele priorități sunt legate de sănătate și educație.

Europarlamentarul a spus că atunci când ai credință și ești sănătos și educat, toate lucrurile se rezolvă și bogăția vine din cer, de la Dumnezeu.

El a spus că toate aceste lucruri – legate de biserici, educație și sănătate – sunt ușor de rezolvat, din banii care s-au furat, în administrația Bucureștilor, până în prezent.

„Până nu rezolvăm aceste trei lucruri – biserici, sănătate, educație – nu bag niciun ban în panseluțe (…) A, când se rezolvă astea, vom avea și panseluțe, tot Bucureștiul va fi plin de flori, dar până atunci nu vom avea nicio petală de panseluță”, a spus Becali.

El a vorbit despre internalizarea serviciilor de salubrizare la nivelul administrației Capitalei, pentru ca să nu se mai fure. Becali a ținut să îl asigure pe Silviu Prigoană că nu se va mai ocupa de salubrizarea orașului.

Becali a dat asigurări că nu are nicio problemă cu contracandidații săi.

„Am venit să candidez pentru oamenii care spun, când au o problemă, «Să vină Becali să rezolve!» Candidez ca să nu mai trebuiască să vin să rezolv”, a spus Becali.

El a spus că vrea să fie precum Sfântul Vasile cel Mare, adică „cel mai mare primar din toate timpurile”.

„Eu vreau să fiu cel mai bun primar din lume, nu doar din România”, a mai spus Becali.

La final, el și-a făcut cruce, i-a salutat pe ziariști și a plecat.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernatorul BNR, anunțul MOMENTULUI despre cursul leu-euro: Îl lăsăm în continuare să fie mai FLEXIBIL
Digi24
Misterul celor doi soldați germani găsiți în Dunăre. Plăcuțele de identificare și o motocicletă ar putea dezvălui cine au fost
Cancan.ro
Explicația halucinantă a pensionarului SRI despre Anna. Cum a încercat 'Romeo' de pe Transfăgărășan să iasă basma curată după ce familia l-a luat la întrebări
Prosport.ro
FOTO. Antonela, iubita mult mai tânără a milionarului Arpad Paszkany, în jacuzzi
Adevarul
Schimbări majore în administrația publică: dispar funcții, apar noi posturi de conducere și se modifică fișele de post
Mediafax
Moldova și Ucraina au BĂTUT palma! Înțelegerea produce EFECTE și în România
Click
Femeile din Afganistan, tot mai izolate de lume. Jumătate dintre ele ies din casă cel mult de două ori pe lună
Digi24
„Fiara din Balcani” încearcă să obțină eliberarea din închisoare, deși a fost sancționat de 28 de ori pentru comportament agresiv
Cancan.ro
Ce salariu primește Cătălin Măruță să prezinte 'Furnicuțele' de la Antena 1. Ia mai mult decât la Pro TV
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Denise Rifai înainte de a cunoaște celebritatea. Imagini rare cu prezentatoarea tv! Tatăl arab îi restricționa anumite lucruri
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Minivacanța de 15 august – Restricții majore pe două drumuri din România. Ce trebuie să știe șoferii între 14 și 17 august
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce avem gene?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULIŞOR: – Tată, ce trebuie să vând pentru a-mi cumpăra mașini, iahturi...
Descopera.ro
Cititorii preferă poveștile scrise de oameni, dar le consideră mai bune pe cele generate de AI