Prima pagină » Știri politice » Gigi Becali: „Simion este imprevizibil, nu știu ce are, e foarte inteligent și foarte viclean, nu știi ce are în capul lui”

Gigi Becali: „Simion este imprevizibil, nu știu ce are, e foarte inteligent și foarte viclean, nu știi ce are în capul lui”

Gigi Becali a explicat ruptura de George Simion. Nu-i pare rău de banii alocați proiectului volant AUR, singura pagubă ar fi ca banii să nu ajungă la oamenii pe care i-a „instigat” (mobilizat politic red.). Investiția politică a fost pentru proiectul personal: „Pentru că banii ăia, oricum am ajutat niște oameni, ca atare, ca să nu-i voteze pe ei, să voteze partidul care o să fie eu” a punctat Becali.

Îmi pare rău să spun de ce, îmi pare rău, dă-i încolo de bani. Că să spun o chestie, nu îmi pare rău de bani, să spun de ce? Pentru că oricum eu, de ce am spus? Pentru că banii ăia, oricum am ajutat niște oameni ca atare, ca să nu-i voteze pe ei, să voteze partidul, care o să fie eu, că eu le-am făcut casele, nu? Îmi pare rău. Pentru că dacă el, el, adică m-a ajutat, ca eu să fac milostenia aia de mii și sute de mii, deci nu-mi pare rău, de aia îmi pare rău, ca nu cumva oamenii pe care eu îi instig și care țin la cuvântul meu să ajungă el președinte și după aia nu știu ce se poate întâmpla, elucidează Becali.

Simion, foarte viclean

Gigi Becali îl suspectează pe Simion de faptul că ar putea coace un proiect politic obscur în calitate de președinte al României.

Și băi, este un om care este imprevizibil, nu știe ce are, e foarte inteligent și foarte viclean, nu știi ce are capul lui, și de asta mi-e frică. Ia, dacă ajunge președintele României bă, nu știu, bă, dacă nu știu ce în capul lui. Că, bă, un om care-i prea inteligent și prea vilclean, nu-ți dai seama, nu înțeleg. Nu pot să-ți dai, nu ai cum, n-ai cum, și atunci de-aia îmi pare rău că bă știu eu, că de-aia m-am rugat la Dumnezeu.

Vezi că la Dumnezeu m-am rugat. Bă, m-am rugat, mi-am zis Domamne, arată ce fac, că nu știu ce am. Când am văzut m-am ofticat. În noaptea aveam două ore, două, trei, până m-a luat somnul, că eu dorm imediat, pac! Dar atunci n-am putut, s-a perpelit Gigi la Palat.

Citiți și: Gigi Becali, atac cu DEZACORDURI la George Simion: „A făcut niște declarații care M-A deranjat pe mine”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vești proaste. Meteorologii anunță că perioada cu vreme foarte rece se prelungește, în unele zone ar putea ninge
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii! Cătălin Măruță, OUT de la Pro TV 😲 Când va fi difuzată ultima emisiune, de fapt
Prosport.ro
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Adevarul
Cât de justificată e creșterea taxelor locale: „Dacă plătești 100 de euro în plus și te transformi din asistat în cetățean activ, merită”
Mediafax
Criza din Iran zguduie marile puteri. Ce ar însemna căderea regimului pentru Putin, Trump și Orientul Mijlociu
Click
Cutremur la PRO TV! Dispare emisiunea lui Măruță, după 18 ani. Când va avea loc ultima ediție
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Această cerșetoare era, în urmă cu mulți ani, una dintre cele mai faimoase femei. Acum, a ajuns de nerecunoscut 😲
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
De ce au fost interziși câinii în Antarctica?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Există un singur loc pe Pământ unde atât Omul de Neanderthal, cât și oamenii moderni au creat artă rupestră