Prima pagină » Știri politice » Liderul PSD Timiș: Solicit demisia directorilor de instituții numiți politic în guvernarea anterioară

Liderul PSD Timiș: Solicit demisia directorilor de instituții numiți politic în guvernarea anterioară

Liderul PSD Timiș: Solicit demisia directorilor de instituții numiți politic în guvernarea anterioară
Președintele PSD Timiș, Titu Bojin, a declarat, joi, într-o conferință de presă, că solicită demisia directorilor de instituții, atât la nivel județean, cât și național, care au fost numiți pe criterii politice de vechea guvernare, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Președintele PSD Timiș, Titu Bojin, a declarat, joi, într-o conferință de presă, că solicită demisia directorilor de instituții, atât la nivel județean, cât și național, care au fost numiți pe criterii politice de vechea guvernare, transmite corespondentul MEDIAFAX.

„Solicit, în mod oficial, demisia tuturor directorilor din instituțiile statului care vin poziționați și puși pe funcții din anii anteriori, din punct de vedere politic, a celor care nu au nicio legătură cu guvernarea actuală. Celor de la PDL care nu au fost puși politic nu le vom cere să treacă la PSD și vor putea în continuare să conducă unitățile”, a spus Titu Bojin.

Totodată, șeful PSD Timiș a afirmat că schimbări vor avea loc și la conducerea organizațiilor PSD din județ care nu au obținut un scor bun la alegerile parlamentare din decembrie.

„Cei cu rezultate slabe la conducerea organizațiilor locale vor fi schimbați din funcție. Este vorba despre președinții PSD ai organizațiilor Sânnicolau Mare, Gottlob, Teremia Mare, Brestovăț, Pădureni, Criciova, Fârdea, Satchinez, Lenauheim, Jimbolia, Tormac, Topolovațu Mare, Darova, Bara, Deta, Denta, Peciu Nou”, a spus Bojin.

Cu toate acestea, liderul PSD Timiș s-a declarat mulțumit de rezultatele obținute la alegerile locale și la cele parlamentare, afirmând că filiala județeană a obținut opt parlamentari și 39 de primari.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
Un politician vrea să organizeze o petrecere cu sex chiar în sediul primăriei
Cancan.ro
Influencerul Andrei Bordeianu, accident teribil pe motocicletă. Ar fi ajuns în stare gravă la spital
Prosport.ro
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Adevarul
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția României este foarte clară asupra reprezentării”
Mediafax
Rusia poate prelua active fizice și financiare după atacurile Ucrainei. Decretul, semnat de Putin
Click
De ce te trezești în fiecare noapte la 02:30? Explicația unui renumit profesor român și regula simplă pentru un somn bun
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Recunoști fetița din imagine? Micuța cu breton și zâmbet larg a crescut și a devenit soția unui cântăreț celebru din România
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A fost pus în funcțiune radarul care vede tot: Știe dacă ai telefonul în mână sau dacă nu porți centura
Descopera.ro
Un material uluitor a fost descoperit pe Marte de roverul Perseverance
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţia: – Am luat 200 de euro din buzunarul de la vestă
Descopera.ro
Cum vapatul îți poate afecta ochii fără să-ți dai seama?