Prima pagină » Știri politice » Marcel CIOLACU: Mi-aş dori ca împreună să promovăm firmele și produsele românești chiar și pe TikTok

Marcel CIOLACU: Mi-aş dori ca împreună să promovăm firmele și produsele românești chiar și pe TikTok

Marcel Ciolacu vrea să promoveze produsele românești chiar și pe TikTok. Premierul a declarat acest lucru sâmbătă, la începutul ședinței speciale de guvern în care se adoptă bugetul pentru anul 2025.

Bugetul este unul de dezvoltare, la fel ca anul trecut, în care „investițiile ajung la un nou record, respectiv 150 de miliarde de lei, un plus de 30 de miliarde față de anul trecut”, a mai spus acesta.

Conform premierului, zeci de miliarde de lei vor merge către producția industriei locale. Ciolacu își dorește promovare pentru firmele și produsele românești, „chiar și pe TikTok”.

„Continuăm sprijinul pentru economie și IMM-uri cu toate schemele de ajutor de stat din Planul Bugetar Structural agreat cu Comisia Europeană. Sunt zeci de miliarde de lei țintite spre creșterea producției industriale locale. Mi-aş dori ca împreună să promovăm firmele și produsele românești oriunde, chiar și pe TikTok”, a spus Ciolacu.

Proiectul de buget a fost pus în transparență joi seara, iar vineri, Guvernul a realizat toate procedurile în vederea adoptării. Cel mai probabil, tot sâmbătă, proiectul de buget va ajunge la Parlament, unde va fi distribuit către comisiile de specialitate.

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Erdogan scoate „MONEDA NATO”. 5 lire pentru Summitul de la Ankara, jumătate de milion în circulație
Digi24
„Este un tăntălău ajuns în locuri greșite”. Senator USR, atac dur la adresa lui Nicușor Dan
Cancan.ro
Orașul din România în care șoferii sunt amendați cu 5.000 de lei dacă își lasă mașinile murdare pe domeniul public
Prosport.ro
FOTO. Au interzis-o în avion când au văzut-o: „Ești dezbrăcată!”. Ce a făcut femeia în aeroport
Adevarul
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate dintre telespectatori: „Un măr otrăvit”
Mediafax
Haos pe aeroporturile europene din cauza noului sistem de intrare/ieșire. Întârzieri de până la 5h
Click
Ce s-a întâmplat cu fața Iuliei Albu. A apărut cu bandaje la ochi și vânătăi. Explicația vedetei
Digi24
Australia investighează originea unor sfere misterioase aduse de valuri pe plajă
Cancan.ro
O nouă boală se răspândește în Europa, de la animale la om. Zeci de cazuri au fost confirmate
Ce se întâmplă doctore
Sora malefică a lui Sue Ellen din „Dallas” a ajuns la 66 de ani. Cum arată azi actrița Mary Crosby
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Anunț oficial: Programul Rabla 2026 se lansează în condiții similare cu cele de anul trecut
Descopera.ro
De ce avem 2 plămâni și doar o singură inimă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion: – Maria își ține picioarele depărtate!
Descopera.ro
Un bărbat a dat în judecată statul austriac din cauza valului de căldură