Prima pagină » Știri politice » Marcel Ciolacu spune că „nu are probleme” legate de participarea la DEZBATERI / Comentariile liderului PSD la invitația lui Mircea Geoană

Marcel Ciolacu spune că „nu are probleme” legate de participarea la DEZBATERI / Comentariile liderului PSD la invitația lui Mircea Geoană

Marcel Ciolacu spune că „nu are probleme” legate de participarea la DEZBATERI / Comentariile liderului PSD la invitația lui Mircea Geoană

Marcel Ciolacu, premierul României și candidat PSD la alegerile prezidențiale, a declarat marți, într-un interviu acordat Fanatik, că este deschis să participe la dezbateri cu ceilalți contracandidați, dar subliniază că acestea trebuie să aibă loc într-un cadru serios.

„Cred că da. Nu am nicio problemă. Da, nu, nu-mi place să lucrez la impuls”, a spus șeful PSD, răspunzând unei întrebări privind participarea sa la dezbateri, în contextul invitației lansate de Mircea Geoană în urmă cu câteva zile.

Premierul a ironizat însă propunerea de dezbatere formulată public pe rețelele de socializare a lui Mircea Geoană, făcând referire la un moment în care urmărea un meci de fotbal dintre Rapid și Farul Constanța.

Stau eu și mă gândesc… mă uit la meciul Rapid-Farul, și pe la trei zero, așa mă gândesc eu: ‘Domnule, ia să-mi pun eu acum pe Facebook, văi, pe Geoană, sâmbătă la patru, băi, să fii la dezbatere? Ești om serios sau faci mișto de mine? A, și eu trebuia… gata, la 4, unde?

Marcel Ciolacu a subliniat că dezbaterile politice ar trebui să fie organizate cu mai multă seriozitate. „Vrem să fim președintele României, să intrăm într-o zonă de seriozitate”, a declarat premierul la Fanatik, adăugând că nu are „probleme în ceea ce privește dezbaterile”.

Liderul PSD a făcut referire la modelul dezbaterilor din SUA: „Ce, în America fac dezbaterile când vor? Cum vor? Stai, domnule, că sunt la două. Păi vino, pe la două, devenim mai serioși? Dacă vrem să câștigăm. Nu cred că la NATO era așa”.

CITEȘTE ȘI:

Marcel Ciolacu clarifică ACUZAȚIILE aduse Elisabetei Lipă în scandalul premiilor de la canotaj: „Îi văd vina, categoric. Și un campion poate greși”

Mircea Geoană: Nu am vorbit cu Maia Sandu după ALEGERI, dar am discutat cu premierul Dorin Recean

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Deputat PNL: Orice tentativă de schimbare a guvernului echivalează cu sabotarea unui obiectiv de țară
Digi24
Măsuri disperate în Iran înaintea unei posibile invazii terestre. Teheranul a început recrutarea copiilor
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 4600 de euro. Terenul este uriaș
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Criza care seamănă cu pandemia: zboruri anulate, combustibil scump și niciun calendar pentru redresare
Click
Destinația din Europa unde 300 de euro ajung pentru două săptămâni de vacanță. Povestea unei turiste care nu credea că poate fi atât de ieftin: „Am trăit ca o regină”
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Câți lei a plătit Alex din București pentru un singur ardei, în Auchan Vitan: „Eu m-am blocat un pic, recunosc”
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ce se întâmplă dacă te prinde poliția cu 61 km/h în localitate. Mai există „limita de toleranță”?
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit cele mai vechi zaruri din lume