Prima pagină » Știri politice » Sediul PSD Slatina, spart de hoți

Sediul PSD Slatina, spart de hoți

Sediul PSD din Slatina a fost spart, fiind furate bunuri și bani, iar Poliția a declanșat o anchetă în acest caz, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Sediul PSD din Slatina a fost spart, fiind furate bunuri și bani, iar Poliția a declanșat o anchetă în acest caz, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Județene Olt, Claudia Radu, hoții au pătruns în clădirea de pe bulevardul Al. I. Cuza în noaptea de sâmbătă spre duminică și au furat o sumă de bani, un laptop și mai multe telefoane mobile.

Potrivit polițiștilor, intrarea în sediul PSD, care nu este dotat cu camere de supraveghere, s-a făcut prin forțarea ușii secundare de acces.

„O echipă a Poliției Slatina a mers la fața locului, unde a făcut cercetarea și a întocmit acte premergătoare pentru infracțiunea de furt calificat. În continuare se fac cercetări pentru identificării autorilor”, a declarat comisarul-șef Claudia Radu.

Reprezentanții PSD cred că hoții sunt familiarizați cu zona pentru că au mers „la țintă”.

„Este cineva care cunoaște locul pentru că s-a dus direct la țintă. Au fost furați 30 de milioane de lei vechi din casă, un laptop și șapte-opt telefoane mobile pe care le-am folosit în campania electorală”, a declarat Marius Oprescu, președintele PSD Slatina și vicepreședinte al Consiliului Județean Olt.

În zilele următoare, toți membrii PSD care au acces în sediu vor fi audiați de polițiști.

Georgiana Stănescu, [email protected]

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
7 miniștri interimari ai cabinetului demis Bolojan au mandatele expirate de 24 de zile. Nici președintele Nicușor Dan nu are o soluție
Digi24
Andrei Caramitru: România ar intra într-un „dezastru” în trei-patru săptămâni dacă ar fi retrogradată la „junk”
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Revoltă în serviciile secrete americane. CIA și FBI blochează un plan controversat al lui Donald Trump, temându-se de un risc catastrofal
Mediafax
AUR a făcut anunțul! Începe demersurile pentru SUSPENDAREA lui Nicușor Dan și cere alegeri anticipate
Click
Horoscop joi, 2 iulie. Leii primesc o propunere atractivă, iar Scorpionii au o zi productivă
Digi24
„Nu o recunosc”. Scandal uriaș în jurul Maiei Sandu: salarii de mii de euro, CV-uri falsificate și verișoare în funcții publice
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Puțini știu cine este Raluca Olaru, fosta soție a lui Mircea Radu. Are o carieră impresionantă în medicină
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Unde pleci în vacanță dacă vrei să scapi de caniculă?